• USD 27.9
  • EUR 34.1
  • GBP 39.5
Спецпроєкти

Пристайко заявив, що з'явилися ознаки готовності Кремля до деескалації на Донбасі

Реклама на dsnews.ua
Міністр закордонних справ україни Вадим Пристайко заявив, що Кремль демонструє перші ознаки готовності до деескалації ситуації на Донбасі

Він підкреслив, що Україна зробила кілька кроків в односторонньому порядку припинення вогню, передає "ДС" з посиланням на Die Welt.

"І ми запропонували припинення обстрілу на сезон збору врожаю. Для цього ми відводимо військових від прямої лінії фронту в трьох тестових зонах і хотіли б поширити це на весь фронт. Але постійно здійснюються провокації з тієї сторони, проти яких наші солдати повинні захищатися. Зрештою, частотність бомбардування значно впала, і кількість загиблих відповідно зменшилася", - сказав Пристайко.

Разом з тим, він відкинув припущення, що війна на сході України буде припинена за рахунок поступок у питанні українських територій.

"Ми не здамо української території і повідомили россияам про наших червоних лініях. Тому не дозволимо, щоб Росія зафіксувала своє панування на частинах української території, як, наприклад, це сталося в Молдову з Придністров'ям. Ми хочемо повернути наших громадян. І якщо це не є можливим, нам потрібно буде вдатися до інших засобів, про які зараз говорити ще рано", - сказав глава української дипломатії.

Нагадаємо, раніше Вадим Пристайко заявив, що звільнення утримуваних осіб за формулою "всіх на всіх" складно для виконання, зокрема, із-за спроб включити в списки кримінальних авторитетів та відсутності повної інформації про зниклих без вести.

    Реклама на dsnews.ua