• USD 28.1
  • EUR 33.2
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

"Приватбанк" вимагає відсторонити суддю Вовка від справи про депозити офшорів Суркісів

Реклама на dsnews.ua

Державний "Приватбанк" 10 серпня звернувся в Печерський районний суд Києва з заявою про відсторонення судді Сергія Вовка від розгляду справи за позовом офшорних компаній братів Суркісів

Як заявили в "Приватбанку", їх заяву про звільнення Вовка має бути розглянуто іншим суддею Печерського районного суду Києва до наступного засідання по справі, яке призначене на 14 серпня, повідомляє "ДС" з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"Суддя Вовк С.В., у порушення автоматизованого розподілу справ, і не дивлячись на те, що справу №757 / 7499/17 розглядає інший суддя, прийняв заяву від 21.07.20 до свого провадження і призначив її до розгляду в судовому засіданні на 14 серпня 2020 року", – розповіли в банку.

Зазначається, що через тиждень після того як суддя Вовк прийняв заяву першої з компаній-нерезидентів до свого провадження, він, знову минаючи систему автоматизованого розподілу справ, прийняв до розгляду спільну заяву вже інших 5 компаній-нерезидентів, в якій вони просять суд збільшити їх нібито "немайнові" вимоги на $ 100 млн.

"Це є порушенням процесуального законодавства, оскільки, вимагаючи від судді Вовка С.В. зобовʼязати держвиконавця списати з рахунків державного "Приватбанку" майже 10 млрд грн, заявники намагаються протиправно перетворити немайнову вимогу (про зобовʼязання виконання договорів) на майнову — стягнення коштів", – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, в кінці 2016 року, під час націоналізації банку грошові кошти, розміщені сімʼєю Суркісів та їх компаніями на депозитних рахунках "Приватбанку" та його філій, потрапили під процедуру bail-in, оскільки Суркіси були визнані повʼязаними з "Приватбанком" особами.

15 квітня 2020 року, Київський апеляційний суд відхилив апеляцію держвиконавця, залишивши в силі розʼяснення судді Печерського райсуду Підпалого, яким він зобовʼязав ПриватБанк компенсувати офшорним компаніям Суркісів кошти, розміщені на рахунках кіпрської філії фінустанови — в цілому близько $250 млн.

Станом на початок червня держвиконавець наклав на "Приватбанк" два штрафу в розмірі приблизно 5 тис. грн і 10 тис. грн за невиконання рішення про виплату офшорам братів Суркісів більше $250 млн і передала матеріали в Печерський райвідділ Нацполиции для відкриття кримінального провадження.

Прокуратура Києва викликала на допит членів правління "Приватбанку" за фактом невиконання відповідного рішення суду.

Печерський райсуд за підсумками засідання 6 серпня 2020 року переніс на 14 серпня розгляд позову офшорів Суркісів до ПриватБанку щодо обслуговування депозитів у звʼязку з клопотанням позивача клопотанні про зміну свого заяви з клопотанням Приватбанку про відкладення розгляду справи у звʼязку з тим, що порядок і документи були отримані безпосередньо в день суду. Сума заявлених в останньому позові вимог офшорів Суркісів з урахуванням зміни, внесеного 6 серпня, досягла $350 млн (з яких $102 млн — відсотки).

    Реклама на dsnews.ua