• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Місія Ківи. Як ОПЗЖ конкурує з Шарієм за "бойову вату"

Прихильників Шарія ставлять перед простим вибором: топити за блогера, який з 2012 р. подорожує по ЄС і не здатна їх захистити, або влитися в ряди "патріотів" - драйв той же, але поруч міцні плечі Ківи співтовариші
Фото: скріншот
Фото: скріншот
Реклама на dsnews.ua

Поштовхом до створення "ватних дружин" став мітинг "Партії Шарія", що відбувся 17 червня у столиці. Тоді кілька тисяч активістів партійних футболках пошуміли в центрі Києва, обурюючись неправильною політикою влади, а потім в метро сталося декілька сутичок з "Нацкорпусом", в якому постраждали обидві сторони.

У глави "Нацкорпуса" Андрія Білецького обурилися і почали викладати відео з закликами відловлювати "шариевцев" у столиці та регіонах. Пізніше у Шарія заявили, що його прихильників жорстоко побили в Житомирі, Полтаві, Вінниці, Харкові, Херсоні. Особливо відомими стали нападу в Житомирі, де прихильника Шарія побили прямо в офісі організації, а також у Харкові, де активіста партії нібито побили бітами, хоча інформовані представники медіаспільноти небезпідставно висувають версії про те, що напади могли організувати самі "красношаровики".

Після сталися напади Шарій доручив обласним штабам сформувати план захисту від нападів, в офісах встановили сигнальні кнопки виклику охорони, а активісти озброїлися травматичною зброєю для захисту.

Але керівництво ОПЗЖ не міг спокійно спостерігати за успіхом вуличних акцій своїх конкурентів. В результаті народному депутату від ОПЗЖ Іллі Ківі довірили створення громадської організації "Патріоти - за життя".

У статутних документах організації крім Іллі Ківи значиться депутат Віктор Чорний - почесний член Федерації бойового самбо України, керівник охоронної компанії, якого називають правою рукою Ківи. За інформацією ряду ЗМІ, в рух рекрутують спортсменів з клубів бойових мистецтв, які часто беруть участь в протистояннях із забудовниками або рейдерських захопленнях. Крім того, пишуть про те, що в організацію увійшли працівники охоронних фірм "Витязь" і "Б24", хоча керівництво цих структур дану інформацію не підтверджує.

Ситуація виглядає так, що силовий блок "ОПЗЖ" спробує захистити агітаторів партії, на яких під час виборчої кампанії, можливо, будуть нападати, або перешкодить розгону мітингів. Втім, мотив війни за вулицю надто очевидний.

У статуті "патріотів" записано, що рух створено для "наведення порядку і захисту державних інтересів". Перший досвід "наведення порядку" стався 23 червня в Рівненській області, коли націоналісти "тепло" зустріли мажоритарника від "Слуги народу" Сергія Литвиненка, який приїхав в смт Березне разом з Ківою.

Реклама на dsnews.ua

Там титушки Ківи зіткнулися з активістами з "Нацкорпуса", в результаті сутички поліція затримала кілька десятків київських "гастролерів", які приїхали в обозі Ківи і Литвиненко. Втім, "добровольці" для таких акцій завжди знайдуться, а з ресурсами у партії Медведчука і Бойко явно проблем немає.

Курс на розвиток "ватяною самооборони" підтвердив один з лідерів ОПЗЖ Вадим Рабинович. Він заявив, що партія буде створювати загони самооборони через напади на активістів Шарія та офіси "Оппоплатформы".

"Я бачу два варіанти розвитку подій: або влада наведе порядок на вулицях, або ми повинні усвідомити, що чекати порятунку нам не від кого, і самим організовувати народні дружини самооборони від цих бандитів. А залякувати і вбивати нас по одному ми не дамо!" - сказав Рабинович в ефірі 112 каналу.

Звичайно, силове крило ОПЗЖ потрібно не тільки для захисту своїх. Воно знадобиться і для переманювання в ряди ОПЗЖ конкурентів з числа прихильників Шарія, яким, як згадувалося вище, іноді дістається від правих. Їх фактично ставлять перед простим вибором: "топити" за блогера, який з 2012 р. подорожує по ЄС (переховуючись від кримінального переслідування в Україні за побутового конфлікту) і не здатна захистити своїх прихильників, або влитися в ряди "патріотів" - драйв той же, але поруч міцні плечі Ківи співтовариші.

По суті, Ківа і Медведчук вступили в боротьбу за "бойову вату" з Шарієм, і після нових сутичок з правими ніби Рівно, блогер і його партія можуть луснути точно так само, як і надувалися, адже їх ресурси не можна порівнювати з прокремлівської партією великого капіталу, якою є ОПЗЖ.

    Реклама на dsnews.ua