• USD 28.4
  • EUR 32.1
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

Пророцтво мольфарки. Навіщо Коломойський лякає Зеленського Юлією Тимошенко

Олігарх дав чинному президентові термін виконання ультиматуму до 23 грудня

Володимир Зеленський
Мольфарка передбачила, що Володимир Зеленський достроково піде з посади президента / Getty Images
Реклама на dsnews.ua

Зовсім не випадково українським медіапростором розлетілося пророцтво гуцульської мольфарки Марії Цвілінів про те, що Володимир Зеленський покине свою посаду достроково, а президентське крісло займе жінка. Передача на "1+1" вийшла за кілька днів після зриву укладання мирової угоди між "Укрнафтою" та "Нафтогазом".

Насмішка олігарха

5 грудня на телеканалі Ігоря Коломойського "1+1" вийшла програма "Мандруй Україною з Дмитром Комаровим". Ведучий побував у гостях у карпатської мольфарки Марії Цвілінів. Вона пригостила його незвичайним напоєм за місцевим рецептом – кавою зі сметаною, розповіла секрет рятівного оберегу. А потім ведучий запитав Марію про те, як закінчиться каденція президента Володимира Зеленського.

Здійснивши обряд "ворожіння на воску", мольфарка розповіла, що Зеленський піде з посади раніше за термін. За її прогнозом, команда Зеленського програє вибори до Верховної Ради. До влади прийде команда на чолі із жінкою. "Коли буде жінка президентом, згадайте моє слово, Україна має дуже процвітати", — повідомила Марія.

Відомо, що Коломойський має особливе почуття гумору. Тому слід визнати досить правдоподібною версію про те, що передача на "1+1" — це своєрідний глум олігарха над чинним президентом.

Три обставини додають переконливості до цього припущення. По-перше, зйомки програми відбулися ще минулого року. Але в ефір вона вийшла лише тепер. Тобто це виглядає як боєприпас, який був заздалегідь приготовлений і тільки зараз пущений у хід. Підкреслимо, що вибух уже зроблено, тому його не відіграти. Багато українців схильні вірити пророцтвам, а прогноз мольфарки про дострокову заміну Зеленського на президента-жінку оперативно розпіарили УНІАН і швидко розійшовся по медіа та соцмережам. До речі, ролик програми на YouTube за перші дві доби переглянули понад 600 тис. людей.

Новий шанс Юлії Тимошенко

Реклама на dsnews.ua

По-друге, після того, як на "1+1" пустили в ефір цю програму, через Telegram-канали пішла хвиля чуток про домовленості між олігархом та Юлією Тимошенко. Якщо підсумувати ці інформаційні вкидання, то вимальовується наступна картина. На минулих президентських виборах Коломойський спочатку робив ставку на Тимошенко, а Зеленському відводив роль дублера. Приголомшливого успіху героя серіалу "Слуга народу" ніхто не очікував. Коли це сталося, головний бенефіціар перемоги Зеленського, природно, забув про Тимошенко, чим, до речі, зміцнив її контакти з Рінатом Ахметовим. Але нещодавно Коломойський про Тимошенко згадав. Мовляв, вони зустрілися і предметно поговорили про політичну кризу, що наростає. Ось після цього і вийшло на "1+1" пророцтво мольфарки про жінку-президента.

Ще злі язики кажуть, що Юлія Володимирівна вже провела серію зустрічей із представниками інших фінансово-промислових груп, обіцяючи їм збереження їхніх активів та позицій на ринку, а також захист від експансії в Україні транснаціональних корпорацій. У принципі нічого дивного тут немає — Тимошенко давно демонструє боротьбу із горезвісним "зовнішнім управлінням", причому публічно. Наприклад, у березні на телеканалі Ахметова "Україна 24" вона озвучила умови створення коаліції партій "Слуга народу" та "Батьківщина": "Я сказала, що якщо президент готовий змінити стратегію країни із зовнішнього безглуздого управління… на національну політику, яка підніматиме цілі галузі… Якщо ви готові змінити стратегію, я готова стати поруч із вами, вся моя команда готова бути поруч, і ми допоможемо підняти країну з цих уламків".

Загалом Тимошенко знову побачила шанс потрапити до другого туру президентських виборів. Не будемо зараз оцінювати ймовірність цієї можливості. Важливо те, що Коломойський справді має в особі Тимошенко запасний варіант. І Банковій доведеться зважати на цю загрозу.

Ультиматум від Коломойського

Нарешті, третя обставина, яка говорить на користь версії про невипадковість пророцтва мольфарки в ефірі "1+1", — це зрив укладання мирової угоди між "Укрнафтою" та "Нафтогазом". Нагадаємо, що 30 листопада на зборах акціонерів "Укрнафти" мало бути оформлене розлучення цієї компанії з "Нафтогазом України". На порядку денному зборів 12-м пунктом пропонувалося дати згоду на здійснення угоди між "Укрнафтою" та "Нафтогазом" — а саме мирової угоди в рамках судової справи №910/3660/18. За офіційною інформацією "Нафтогазу", предметом суперечки у цій справі є 9,067 млрд куб. м природного газу. Це половина всіх обсягів у підземних сховищах України. Місяць тому з'явилися повідомлення, що за мировою угодою "Укрнафта" має отримати 3,5 млрд куб. м газу. Це за нинішніми європейськими цінами близько $3,5 млрд, або 94 млрд грн.

Вирішальне засідання Господарського суду Києва у справі №910/3660/18 мало відбутися 29 листопада. Очікувалося, що саме там сторони укладуть мирову угоду. На прес-марафоні 26 листопада Зеленський натякнув, що влада готується вдатися до поступок олігарху.

Проте нічого не сталося. Чи то Зеленський зазвичай забув виконати обіцяне (він навіть свої обіцянки Джо Байдену, що зафіксовані в спільній заяві про стратегічне партнерство України та США, не виконує), чи то злякався через великий громадський резонанс, що викликаний інформацією про майбутнє збагачення.. 29 листопада засідання суду було перенесено на 13 грудня. А 30 листопада було зірвано збори акціонерів "Укрнафти" — на нього не з'явилися ні представники "Нафтогазу", ні представники структур Коломойського.

Нові збори акціонерів "Укрнафти" призначені на 23 грудня. Їх порядок денний оприлюднений 6 грудня. Останнім пунктом там записано проєкт рішення: "Дати згоду на здійснення значної угоди, ринкова вартість предмета якої становить понад 50% вартості активів за даними останньої річної фінансової звітності ПАТ "Укрнафта", а саме укладення між ПАТ "Укрнафта" та акціонерним товариством "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" мирової угоди у справі №910/3660/18 у Господарському суді міста Києва".

До речі, вартість активів ПАТ "Укрнафта", за даними останньої річної фінансової звітності, склала 38,07 млрд грн на 31 грудня 2020 р. А природного газу за очікуваною мировою угодою структури Коломойського мають отримати, як уже було сказано, на 94 млрд грн. Це майже втричі більше, ніж вартість усієї "Укрнафти". Причому Коломойський має підстави поспішати, адже через кілька тижнів або місяців ціна газу на європейському ринку може обвалитися.

Зрозуміло, пророцтво мольфарки — далеко не єдине, що міг приберегти олігарх. Оскільки почуття гумору в нього своєрідне, то після 23 грудня, якщо ультиматум Зеленським не буде виконано, можна очікувати феєричних сюрпризів у жанрі новорічних жартів.

    Реклама на dsnews.ua