• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

Проросійська ОПЗЖ витратила 60 млн з Держбюджету на свою рекламу

Реклама на dsnews.ua

Проросійська політична партія "Опозиційна платформа - За життя" витратила 60 млн грн, отриманих з Державного бюджету України, на оплату рекламних матеріалів

Про це повідомляється в звіті партії про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за I квартал 2020 р. (січень-березень), опублікованому на сайті НАПК, інформує "ДС" з посиланням на Комітет виборців України.

Всього протягом першого кварталу ОПЗЖ витратила на свою діяльність 63 млн грн. З них 60 млн грн спрямовано на здійснення пропагандистської діяльності, а саме розміщення реклами на телебаченні. Мова йде про кошти, отримані партією з Державного бюджету України. Гроші отримані в рамках відшкодування витрат партії на передвиборну агітацію під час останніх парламентських виборів і як кошти на фінансування статутної діяльності партії.

Більшу частину коштів отримав телеканал "112-Україна". Сукупно партія перерахувала ТОВ "Інформаційне агентство "112-Україна" 23 млн бюджетних коштів (6 лютого і 4 березня). Кошти перераховані за "послуги по забезпеченню розміщення рекламного відеоматеріалу".

Ще 16 млн грн. було перераховано ТОВ "Телерадіокомпанія "Нові комунікації" в якості оплати за послуги з розміщення в ефірі рекламних відеоматеріалів.

Крім того, 19 млн грн було отримано ТОВ "Новини 24" в якості оплати за розміщення рекламних відеоматеріалів.

"Українські платники податків фактично оплатили рекламу партії на ряді телеканалів. На практиці це означає витрачання бюджетних коштів на вітер. Адже замість того, щоб витрачати кошти на розвиток партії, ОПЗЖ витрачає бюджетні кошти на самопіар. - заявив голова КВУ Олексій Кошель.

На його думку, "такі дії не порушують чинне законодавство, проте суперечать самій ідеї державного фінансування партій. Тому вкрай важливо внести зміни в Закон "Про політичні партії в Україні" та заборонити партіям витрачати державні кошти на оплату реклами".

    Реклама на dsnews.ua