• USD 40.4
  • EUR 43.2
  • GBP 51.1
Спецпроєкти

Проситимуть вступити до НАТО: Резніков спрогнозував членство України в Північноатлантичному альянсі

Міністр оборони Олексій Резніков очікує, що Україну скоро проситимуть вступити до НАТО

Олексій Резніков
Олексій Резніков / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це міністр заявив у інтерв’ю "Голосу Америки", передає "ДС".

"Досвід, який мають наші сухопутні війська, не має жодна армія НАТО. Це досвіду протистояння потужній армії протягом семи з половиною років. Тому вони скоро будуть просити нас увійти в Альянс. Ось мій вам прогноз", — сказав він.

Разом з тим Резніков зазначив, що вступ до НАТО — це буде політичне рішення, консенсусне членів Альянсу.

"Не факт, що це відбудеться швидко. Деякі члени Альянсу в 2008 році завадили нам стати членами НАТО разом з грузинами, хоча така можливість була. Деякі члени НАТО продовжують будувати з росіянами певні "північні потоки", використовувати енергетичну зброю не тільки проти України", — зазначив міністр.

За його словами, Україні потрібно членство НАТО не заради членства, а заради можливості отримати почесне місце в цьому Альянсі та отримання взаємної користі.

"НАТО — це не військовий союз, а значно ширше. Він стосується демократії, економіки, нових технологій, та інше. От чому нам потрібне не тільки НАТО, а і Євросоюз, інші альянси. Нам треба їхні стандарти не просто вивчати, а запроваджувати в себе, ставати не де-юре членами НАТО, а де-факто", — додав він.

Нагадаємо, раніше міністр оборони України Олексій Резніков заявив про готовність України відбити російську агресію, але при цьому зауважив, що Російська Федерація навряд чи зважиться на великий наступ.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua