• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Просто почали стріляти. Що відбувається під Золотим, де окупанти пішли в атаку

Ситуація навколо ділянки фронту Горіхове – Золоте-4, де було здійснено розведення сторін, з ранку 18 лютого кардинально загострилася
Реклама на dsnews.ua

В 5:00 бойовики 2-го окупаційного корпусу зробили спробу атакувати наші позиції.

Причому зрозуміти з ранкової офіційної зведення прес-служби ООС, що саме сталося, не можна, що в принципі очікувано - бойові дії тільки розгортаються і "туман війни" просто необхідний.

Тим не менш станом на 9:00 є кілька неофіційних версій подій, які незначно відрізняються деталями, проте в цілому характеризують ситуацію. Отже, за однією з них удар противник завдав по трьом взводним опорних пунктів на стику відповідальності двох механізованих бригад. Під прикриттям щільного вогню артилерії калібру 122-мм мінометів 120-мм відбулася атака трьох штурмових груп. З наскоку бойовикам вдалося взяти два опорних пункту, а за третій йде ближній бій.

За іншою версією удар був нанесений по двом конкретним опорним пунктам, причому був загублений один.

В обох версіях фігурують наші втрати, інформація про яких підтверджена прес-службою ООС. Знову-таки, за неофіційною версією, станом на 8:00 це чотири загиблих і п'ятеро поранених. Цілком може бути, що ця інформація є не зовсім точною і кількість може бути зовсім інше.

Нині, судячи за повідомленнями місцевих жителів в соціальних мережах, до бою долучилася наша артилерія, яка, по всій видимості, намагається не допустити підходу резервів противника та розвитку наступу далі.

Реклама на dsnews.ua

Варто нагадати, що ситуація під Горіховим мала тенденцію до загострення відразу після розлучення військ. Створення "зони демілітаризації №2" в районі Золотого-4 призвело до різкого погіршення наших позицій на правому фланзі і спроб противника серйозно посунути нашу угруповання.

До сьогоднішнього дня це все перетворювалося на постійні перестрілки з використанням артилерії забороненого Мінськими угодами калібрів і втратами. Так, 7 лютого на цьому напрямку підірвалися на мінному полі відразу чотири "військовослужбовців" окупаційних корпусів. Хоча в підконтрольних ЗМІ Росії це було представлено як попадання 122-мм снаряда в бліндаж. Загиблим були влаштовані пишні похорони з участю бюджетників.

Нинішній наступ в медійному плані цілком може подаватися як такий собі "відповідь". Що дуже важливо для влади окупованих територій, так як падіння моралі окупаційних корпусів дійшло вже до нижчої точки.

Хоча в принципі ситуація зрозуміла - напередодні чергової нормандської зустрічі росіянам вигідно тримати в постійній напрузі на лінії фронту, не допускаючи повного припинення вогню. Таким чином підштовхуючи Зеленського та його команду до повного розведення військ по всій лінії фронту.

І як раз Горіхове зважаючи конфігурації лінії дотику є ідеальним місцем для проведення локальної операції. В самому вдалому для бойовиків розкладі вони можуть вийти на околиці Золотого-4 (після розведення знаходиться в сірій зоні) і таким чином зафіксувати нове положення сторін.

Поки реакція штабу проведення ООС досить жорстка і спрямована на серйозне протистояння атакам ворога. За деякими даними, підтягуються резерви, і, цілком можливо, в найближчі години ми дізнаємося про успішну контратаці і відновлення статус-кво.

    Реклама на dsnews.ua