• USD 28.2
  • EUR 33.3
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

Проти скандального судді Підпалого відкрили дисциплінарне провадження

Реклама на dsnews.ua

Вища рада правосуддя (ВРП) відкрила дисциплінарне провадження щодо судді Печерського районного суду м. Києва Вʼячеслава Підпалого

Про це йдеться в повідомленні на офіційному веб-сайті ВСП, передають " Українські новини ".

Згідно з текстом постанови Вищої ради правосуддя, таке рішення було прийнято за результатами попередньої перевірки відомостей, що викладені у скаргах Обʼєднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ) "Тимірязєвська резиденція" на поведінку судді Підпалого.

В результаті перевірки підтвердилися викладені ОСББ обвинувачення на адресу судді Підпалого, в тому, що він безпідставно затягував розгляд справи за позовом ОСББ проти одного з громадян про демонтаж прибудови.

"У своїх скаргах заявник зазначив, що провадження у зазначеній справі було відкрито рішенням судді Підпалого ще 25 травня 2017 року, і станом на день подачі скарги, жодного судового засідання у справі проведено не було (усі призначені засідання, незважаючи на прибуття сторін у суд в призначений час, переносилися суддею з різних причин на інші дати), ніж, на думку скаржника, порушено його право на справедливий судовий розгляд упродовж розумного строку. Заявник також посилався на невчинення суддею Підпалим ніяких дій для розгляду поданої ним заяви про забезпечення вказаного позову, отриманої судом 2 травня 2018 року", — вказано в рішенні ВРП.

Відкрите дисциплінарне провадження щодо судді Підапалого було обʼєднано з іншим дисциплінарним провадженням щодо Підпалого від 9 квітня 2019 року.

Нагадаємо, суддю Печерського райсуду Києва Вʼячеслава Підпалого вже не в перший раз звинувачують у прийнятті сумнівних з точки зору правосудності рішень. Буквально 20 серпня суддя Підпалий виніс рішення у цивільній суперечці про угоду позики, яким зобовʼязав відповідача виплатити позивачу понад 56 млн гривень (майже 51,6 млн гривень самого боргу за позикою, 4,9 млн гривень відсотків та ще 8 тис. гривень судового збору).

При цьому суддя Підпалий проігнорував факт підробки підпису відповідача угоди про позику, який підтверджений відразу 3 експертизами. Зокрема, факт підробки підпису підтвердили: Міністерство внутрішніх справ (Київський науково-дослідний експертно-криміналістичний центр), Служба безпеки України (Український науково-дослідний інститут спеціальної техніки та судових експертиз) та Міністерство юстиції (Київський науково-дослідний інститут судових експертиз).

Раніше суддя Підпалий потрапив в скандал з великим "приватівським" кейсом, зобовʼязавши державний Приватбанк компенсувати 6 офшорним компаніям гроші, які в 2012-2014 роках вони розмістили на рахунках кіпрської філії банку, а також відсотки, які повинні були нараховуватися за умовами депозитних договорів.

Європейський суд з прав людини визнав, що цей вердикт може мати незворотній негативний ефект і зобовʼязав утриматися від отримання цих даних.

    Реклама на dsnews.ua