• USD 26.6
  • EUR 31.5
  • GBP 36.8
Спецпроєкти

Проти судді, яка винесла рішення у справі МГЗ, відкрили кримінальне провадження

Суддя Заводського районного суду Миколаєва Ірина Боброва, яка винесла рішення у справі Миколаївського глиноземного заводу на користь громадської організації "Стоп шлам", стала фігуранткою розслідування Національного антикорупційного бюро України

Володимир Ващенко
Володимир Ващенко
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив в опублікованому 9 вересня сюжеті проєкту "Стоп корупції" адвокат МГЗ Володимир Ващенко, передає "Гордон".

"Зараз НАБУ відкрито кримінальне провадження та здійснюється досудове розслідування у відношенні судді Бобрової Ірини В'ячеславівни по ст. 364 Кримінального кодексу (зловживання владою), тому що ненадходження коштів до державного бюджету, які повинні надійти, — це збитки для держави, збиток, свідомо заподіяний цією суддею державному бюджету України та державі Україна", — сказав адвокат.

Він пояснив, що суд прийняв справу до розгляду без сплати повної суми судового збору — позов подали від юридичної особи, а заплатили збір як від фізичної особи.

Автори сюжету повідомили, що всі клопотання захисту МГЗ були проігноровані та суддя так і не викликала в суд жодного з заявлених постраждалих. Журналісти провели своє розслідування і повідомили, що в переліку позивачів — або неіснуючі люди, або люди, дані яких використовували без їх відома.

Як відомо, в грудні 2020 року громадська організація "Стоп шлам" подала позов про стягнення з Миколаївського глиноземного заводу компенсації для постраждалих. У травні 2021 року Заводський районний суд задовольнив цей позов, постановивши виплатити 9,2 млрд грн миколаївцям, що приєдналася до позову.

12 липня 2021 року міністр юстиції Денис Малюська розкритикував експертний висновок, на підставі якого було прийнято судове рішення. "Оцінка проводилася на підставі роздруківок з Інтернету і копій дозвільних документів без дослідження відомостей про психологічно значущі факти в порушення встановлених методик і здорового глузду", — заявив він, порівнявши активістів, які виступають проти МГЗ, з рейдерами.

Директор підприємства з виробництва Володимир Красноярський розповідав, чому на шламосховищах МГЗ неможлива "угорська катастрофа".

    Реклама на dsnews.ua