• USD 36.6
  • EUR 39.9
  • GBP 45.3
Спецпроєкти

Подарунок Кличку і Порошенку. Як Верещук вляпалася в "секту Путіна"

Кандидат в мери від "Слуги народу" Ірина Верещук дала інтерв'ю каналу, пов'язаному з проросійською сектою, вручивши опонентам шикарний козир

Фото: УНІАН
Фото: УНІАН
Реклама на dsnews.ua

Отже, Верещук поспілкувалася з каналом "АллатРа", який належить організації, члени якої вірять, що російський лідер Володимир Путін врятує слов'ян від архонтів, які керують світом з території США.

Звичайно, Верещук, погоджуючись поспілкуватися на нешкідливі теми з якимось каналом, не підозрювала ніякого підступу. Та й на YouTube воно розміщене з досить нешкідливим описом: "В інтерв'ю каналу Ірина Верещук поділилася своїм баченням творчого суспільства і того, які трансформації повинні пройти у світі і кожній людині, щоб ми всі могли жити щасливо".

Справа тут, звичайно, не в самому інтерв'ю, в якому Верещук і справді не сказала нічого крамольного, а в тому, що вона знехтувала правилами інформаційної гігієни, за якими політики мають стежити не тільки за тим, що говорити, не менш важливе значення має те, кому давати інтерв'ю і коментарі.

На своєму сайті "АллатРа" позиціонується як міжнародний громадський рух, а "Вікіпедія" називає її культом, основним джерелом духовного знання якого є книга "АллатРа", що оповідає від імені якогось владики Шамбали — рятівника, який, згідно з буддистськими легендами і теософією, повинен з'явитися в останні часи людства. Вчення включає елементи близькосхідної міфології, зороастризму, гностицизму, теософії, агни-йоги.

"АллатРа" можна було б назвати нешкідливою сектою, а розмова Верещук з представником її YouTube-каналу — дивацтвом, якби не одне "але". Справа в тому, що ЗМІ ще в 2016 р. повідомляли, що "АллатРа" є одним зі щупалець "русского мира". У соцмережах члени секти називали російського президента Володимира Путіна Номо, який повинен врятувати всіх слов'ян. Крім того, Революція гідності характеризувалася членами секти як "світове зло", влаштоване архонтами.

Словом, в наявності дикий коктейль імперсько-російських ідей упереміш з містицизмом і конспірологією, щедро приправлений антиукраїнською ідеологією. Саме такій організації Верещук розповіла про "трансформації світу", хоча, швидше за все, таким чином чимало трансформувала свій образ в очах виборців "Слуги народу", які до цього були не в курсі деяких деталей біографії кандидата в мери.

Тут варто згадати, як в інтерв'ю "112 Україна" Верещук заявила, що Україна повинна відмовитися від ідеї вступу в НАТО, щоб не було конфлікту з Росією, як вона ж розповідала, що давно і добре знайома з нардепом від ОПЗЖ Тарасом Козаком, який є власником телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK і "дуже багато зробив в районах Яворівського та Жовківського виборчого округу" за часів свого депутатства у Львівській облраді.

Реклама на dsnews.ua

Можна не сумніватися, що тижні, які залишилися до виборів, всі спікери команд Віталія Кличка і столичної "Європейської солідарності" постараються якомога частіше використовувати разом слова "Верещук" і "секта Путіна". Ну а президентській партії доведеться шукати вихід із ситуації, спровокованої її кандидатом в столичні мери. Зробити це Банкова може двома способами. По-перше, в Зе-команді можуть спробувати перебити інформаційний шлейф від інтерв'ю Верещук іншим скандальним інформприводом, приблизно таким же, який вона сама запустила в інформпростір 6 липня року в ефірі ток-шоу "Свобода слова" на телеканалі ICTV, коли, пославшись на фейк шестирічної давності, запитала Петра Порошенка, навіщо він у 2014-му привітав Путіна з Днем Росії.

Якщо ж токсичність Верещук в найближчу декаду ростиме занадто швидко, на з'їзді 29 серпня можна буде спробувати замінити її кимось іншим. Хоча висування Олександра Дубинського, Олександра Качури або Миколи Тищенка, швидше за все, буде негативно сприйняте навіть базовим електоратом "слуг". У будь-якому випадку без нових репутаційних втрат президентській партії під час столичної виборчої кампанії вже не обійтися. І тут головна проблема не результат самої Верещук, яка програє Кличку якщо не в першому, то в другому турі, а те, наскільки скомпрометована персона очолить список "слуг" в Київраду.

    Реклама на dsnews.ua