• USD 27.6
  • EUR 32.5
  • GBP 36
Спецпроєкти

ПЦУ заступилася за Порошенка, згадавши репресії часів Януковича

Реклама на dsnews.ua
Православна церква України закликає владу країни утриматися від переслідувань за політичними мотивами п'ятого президента України Петра Порошенка

Про це йдеться у заяві Київської Митрополії ПЦУ, передає "ДС" з посиланням на повідомлення на сайті церкви.

"Відчуваючи, як помісна українська православна церква і найбільша за кількістю віруючих релігійне об'єднання, особливу відповідальність за сьогодення і майбутнє нашої країни, змушені цією заявою публічно засвідчити глибоке занепокоєння кризою довіри до одного з найбільш важливих державних інститутів - правосуддя", - наголошується в повідомленні.

У ПЦУ додали, що об'єктивність і незалежність правосуддя - "не тільки один із наріжних каменів існування цивілізованого суспільства і демократичної державності, але й обов'язок, який покладено Божим Законом".

"У Святому Письмі міститься багато зауважень володарям і суддів бути об'єктивними, безпристрасним, непідкупними, відповідальними при встановленні вини та накладення покарання. А також, що дуже важливо, пам'ятати - кожна людина постане перед Богом на суді, про який сказано: "Яким судом судите, таким судитимуть і вас, і якою мірою міряєте, такою відміряється і вам" (Євангеліє від Матвія, 7: 2)", - зазначили в церкві.

У ПЦУ переконані, що Україна може мати сталий розвиток і надію на краще майбутнє тільки "у разі інституційного утвердження правосуддя, яке не залежить від поточної політичної ситуації, захищене від корупційних дій, яке здійснюється на основі верховенства права, з дотриманням презумпції невинуватості, яке передбачає відсутність вибірковості".

У церкві підкреслюють, що тільки таке правосуддя здатне мати довіру й справді служити встановленню справедливості.

"На жаль, ми бачимо, що незважаючи на спроби проводити реформи, система правосуддя в цілому, окремі її елементи та інститути продовжують залишатися серед лідерів суспільної недовіри. Внесення до ведення розслідувань політичної складової і вибірковості завжди тільки посилюють така недовіра, доказом чого є ганебні судові переслідування представників опозиції за часів влади колишнього президента (Віктора Януковича - "ДС") Януковича", - уточнили в ПЦУ.

У заяві підкреслюється, що недовіра до правосуддя суттєво підриває міжнародний авторитет України.

"Пам'ятаємо, як судові переслідування опозиційних діячів в часи президентства Януковича були постійним предметом уваги і справедливої критики з боку демократичних країн і міжнародних організацій", - сказано в заяві.

У ПЦУ нагадали про триваючу агресії Кремля в Україні

"З минулого слід робити правильні висновки, адже внутрішні і зовнішні ризики, з якими стикається Україна зараз, в умовах триваючої російської агресії, пандемії і викликаного нею глобального економічного кризи - незрівнянно більше, ніж десятиліття тому", - зазначають представники церкви.

У ПЦУ також нагадують, що раніше українська церква застерігала уряд від помилкових рішень - "і подальший розвиток подій показав справедливість такої позиції".

"Ми не втручалися і не втручаємося в сферу розслідувань і судочинства, де відповідальність лежить на державі. Але як церква, яка керується істинами Закону Божого, і як один з інститутів цивільного суспільства, що піклується про благо українського народу, ми зобов'язані нагадувати і застерігати. Зокрема про те, що і безкарність для порушників закону, і безпідставне переслідування тільки заради переслідування є однаково шкідливими і неприпустимими", - сказано в заяві духовенства.

Там також нагадали про ролі, яку зіграв Петро Порошенко в отриманні української церквою томосу про автокефалію.

"Нас, як церква, змушує звертати на себе увагу той факт, що останнім часом наполегливо, особливо пов'язаних з країною-агресором засобах масової інформації, проводиться думка, що різні звинувачення, висунуті проти п'ятого президента України Петра Порошенка, мають якийсь зв'язок з його роллю, як глави держави, в сприянні церковного об'єднання, утворення Православної церкви України і в одержанні нею томосу від Вселенського патріарха (Варфоломія "ДС")", - вказують у ПЦУ.

Там вважають очевидним те, що будь-яка політична мотивація в діяльності правоохоронних органів і порушення кримінальних справ, зокрема проти п'ятого президента України є неприпустимою.

"Більш того, вона буде небезпечною для громадянського миру в умовах російської агресії, коли країна-агресор з радістю використовує будь-які конфлікти всередині України на шкоду нашій державі і для досягнення своїх цілей у гібридної війні", - зазначили в церкві.

У ПЦУ нагадали про різне ставлення до політикам у демократичному суспільстві "хтось їх підтримує, а хтось-ні"

"Але аксіомою демократії є те, що політичні симпатії чи антипатії не впливають на правосуддя. Відхід від цієї аксіоми завжди веде до відходу від демократії", - йдеться в заяві.

У ПЦУ повідомили, що протягом 2019 року вже багато разів стикалися з прикладами того, як юридична система "використовується противниками української церкви з метою перешкоджання волевиявленню релігійних громад, для переслідування духовенства та активних парафіян, для тиску на добросовісних представників органів місцевої влади і самоврядування".

"Наша єдність, наша державна і церковна незалежність, наша гідність і свобода дісталися занадто дорогою ціною, яку заплатили покоління наших пращурів і яку продовжують платити зараз захисники від російської агресії. Тому ми не можемо допустити, щоб ворог скористався нашими внутрішніми непорозуміннями, політичними суперечками і недосконалістю державних інститутів для руйнування цих досягнень та здійснення реваншу", - йдеться в заяві.

"Ми просимо Бога всіх, від кого залежить прийняття відповідних рішень, надихнути духом мудрості, правди, розсудливості й стриманості. І запевняємо, що й надалі будемо, як і досі, на боці українського народу", - підсумували в ПЦУ.

Як повідомляла "ДС", вчора, 10 червня, в Офісі генпрокурора повідомили, що п'ятого президенту Петру Порошенку оголошено підозру у справі про "виданні явно злочинного наказу" голові Служби зовнішньої розвідки.

У той же день Державне бюро розслідувань оприлюднило відео, на якому видно, як п'ятому президенту Петру Порошенку зачитали текст підозри в "виданні злочинного наказу".

Адвокат Порошенко Ілля Новіков уточнив, що Офіс генпрокурора оголосив його підзахисному про підозру у незаконному призначенні Сергія Семочко заступник голови Служби зовнішньої розвідки.

В Офісі генпрокурора повідомили, що будуть клопотати про арешт Порошенко.

    Реклама на dsnews.ua