• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

П'ять тез Єрмака. Що можна зрозуміти з одкровень правої руки Зеленського

Керівник Офісу президента дав інтерв'ю каналу "1 + 1". Подія непересічна — не так вже й часто Андрій Єрмак спілкується з журналістами

Андрій Єрмак
Андрій Єрмак / УНІАН
Реклама на dsnews.ua

Крім ритуальних запевнень в досить успішної, на його думку, роботі по донбаському напрямку, обіцянок про повернення Криму в якомусь неосяжному майбутньому і інших банальностей, Єрмак висловив п'ять важливих тез, про які ми поговоримо нижче.

ВЕЗ не тільки на Донбасі

Судячи з усього, після опитування від Зеленського в день виборів на Банковій зрозуміли, що пропозиція про вільну економічну зону на Донбасі не здобула широкої підтримки українців, а тому невдало підняту тему потрібно інформаційно розмити. У зв'язку з чим Єрмак уточнив, що, по-перше, режим ВЕЗ передбачається тільки на неокупованої частини Донбасу, і, по-друге, ВЕЗ слід організувати також і на Західній Україні. Тобто пропозиція як би "збалансована" — і нікому ні на заході, ні на сході країни не повинно бути образливо. Ну а як і в ім'я підтримки якого бізнесу будуть працювати "західноукраїнська" і "донбаська" вільні економічні зони — Єрмак пояснювати не став. Швидше за все тому, що і сам має про це дуже туманне уявлення.

За провал "слуг" на виборах нікого не покарають

Говорячи про минулі 25 жовтня місцеві вибори, Єрмак вирішив відкрито не критикувати тих, хто ними займався. Замість цього він заговорив фразами з методички, яку Банкова розробила для "слуг", мовляв, партія президента не програла вибори, а навпаки, взяла найбільше місць в облрадах і райрадах. Іншими словами, глава партії Олександр Корнієнко, голова парламентської фракції Давид Арахамія і інші функціонери СН залишаться на своїх місцях і покарані за провал не будуть. Головним же відповідальним за де-факто провальний результат, схоже, буде Сергій Трофімов в гордій самоті, Зеленський звільнив з посади першого заступника керівника ОП. Тобто програну кампанію пропонується просто забути. Таке ставлення до допущених помилок може спричинити проблеми в майбутньому і може відгукнутися "слугам" під час наступної виборчої кампанії.

"Антіфейк" за лекалами Бородянського?

Торкнувся керівник ОП і болючої для нього персонально теми дезінформації, заговоривши про якийсь "спецвідділ з протидії фейкам", який потрібно створити. Гуляють, мовляв, всякі нехороші "дезінформації", підривають репутацію і шкодять Україні. Між рядків читалося, природно, натяк на історію, що отримала в інформпросторі назву "Вагнергейт", де основними дійовими особами виступають сам Єрмак і його шеф Зеленський.

Реклама на dsnews.ua

Рецепт боротьби з "дезінформацією" Єрмак бачить приблизно таким же, як пропонував свого часу, коли працював міністром культури, Олександр Бородянський. Він, нагадаємо, придумав по-новому врегулювати медіасферу, зокрема, ввести адміністративну і кримінальну відповідальність за "свідоме викривлення суспільної думки і дезінформацію в ЗМІ", проти чого різко виступили самі медіа, громадськість і зарубіжні партнери України. Тоді дуже швидко скандальна ініціатива заглохла.

Тищенко залишиться керівником київських "слуг"

Єрмак безкомпромісно заявив, що Микола Тищенко — його друг, якого він буде захищати і надалі, звичайно, в рамках закону. Важливе застереження, з урахуванням того, скільки в останні місяці було оприлюднено розслідувань про столичні бізнесови справи Тищенка. Чи відповість скандальний ресторатор і за оглушливий провал "слуг" на виборах в столиці — в Київраду вдалося завести всього 12 депутатів при 31 депутата від "Європейської солідарності" і 30 представників "УДАРу".

"Рівновіддалений" від ПЦУ і УПЦ МП Зеленський

Ну а самим відірваним від життя виявилася теза Єрмака про те, що Зеленський, мовляв, єдиний президент, який не використовує релігію як інструмент політичного тиску. Можливо, таким чином керівник ОП натякнув на те, що, на відміну від Петра Порошенка, який посприяв створенню ПЦУ, Зеленський рівновіддалено ставиться до всіх конфесій.

Дуже спірна теза на тлі очевидного зростання популярності ПЦУ і зменшення пастви УПЦ МП. З таким підходом падіння рейтингу "слуг" не зупиниш.

    Реклама на dsnews.ua