• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Рада легалізує українських заробітчан

Реклама на dsnews.ua

Верховна Рада зробила крок до легалізації трудових мігрантів, прийнявши за основу законопроєкт №2365 "Про захист трудових мігрантів та боротьбу з шахрайством у працевлаштуванні за кордон"

Про це йдеться в повідомленні РБК-Україна, передає "ДС".

За документ проголосували 248 народних депутатів.

Закон пропонує:

  • заборонити компаніям, які працюють у сфері міжнародного працевлаштування, отримувати кошти від потенційного претендента за працевлаштування за кордон;
  • адміністративну відповідальність за порушення такими компаніями заборони на стягнення з громадян будь-яких гонорарів, комісійних та інших винагород за посередництво у працевлаштуванні в Україні або за кордоном.

Після остаточного прийняття закону український трудовий мігрант більше не буде платити гроші компанії-посереднику за вакансію; а на порушників накладатимуть штраф (2-5 тис. неоподатковуваних мінімумів).

"Шахрайство істотно зменшиться, адже більшість нечесних бізнесменів заробляють на тому, що беруть наперед гроші за вакансію з претендентів, а потім просто зникають з грошима або відправляють людей незрозуміло куди", - зазначено в пояснювальній записці.

У разі, якщо компанія-посередник буде погано працювати, брехати здобувачеві про вакансії та умови роботи, то не отримає від роботодавця свою плату.

Нагадаємо, сьогодні, 16 червня, Верховна Рада прийняла у другому читанні законопроєкт №3297, який забороняє банкам в Україні стягувати неустойку за прострочення платежів під час дії карантину.

    Реклама на dsnews.ua