• USD 26.3
  • EUR 30.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Рада скасувала довідки про несудимість для кандидатів на місцевих виборах

Реклама на dsnews.ua

Народні депутати схвалили законопроєкт №3995, який скасовує довідки про несудимість для кандидатів на місцевих виборах

За документ проголосували 325 нардепів, передає "ДС".

"РБК-Україна" уточнює, що, згідно з наказом Міністерства внутрішніх справ України № 1256 від 29.11.2016, таку довідку надають протягом 30 календарних днів з дня надходження запиту.

"Зазначений строк може суттєво завадити кандидатам в депутати на місцевих виборах бути зареєстрованими для участі в місцевих виборах, що, в свою чергу, є обмеженням реалізації пасивного виборчого права", — підкреслюється в пояснювальній записці до законопроекту.

При цьому довідка про наявність чи відсутність судимості потрібна не від усіх кандидатів на місцевих виборах. Згідно з чинним законодавством, зазначену довідку не потрібно надавати:

  • кандидатам у депутати сільської, селищної, міської ради (територіальної громади з кількістю виборців в 10 тисяч чоловік);
  • кандидатам на посаду сільського, селищного, міського голови.

У зв'язку з цим даний закон виключає норму Виборчого кодексу України, яка вимагає надання довідки про наявність або відсутність судимості для деяких кандидатів на місцевих виборах. Кандидат повинен буде вказати свою несудимість в автобіографії, без надання довідки.

Нагадаємо, в липні Верховна Рада України підтримала проєкт постанови №3809 про призначення чергових місцевих виборів на 25 жовтня 2020 року.

    Реклама на dsnews.ua