• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Рада підтримала в першому читанні законопроект про оренду держмайна

Реклама на dsnews.ua
Верховна рада України підтримала за основу в першому читанні законопроект №1055-1 "Про оренду державного та комунального майна"

За документ проголосували 296 депутатів Верховної Ради, також парламент схвалив скорочені терміни підготовки закону до другого читання, передає "ДС".

Пропонується передбачити, що передача в оренду державного та комунального майна згідно з проектом закону замість застарілої процедури проведення конкурсу буде здійснюватися шляхом продажу права оренди на майно державної та комунальної власності на електронному аукціоні в електронній торговій системі.

Проектом закону передбачається створення двох переліків - "Перелік першого типу (перелік об'єктів, щодо яких прийнято рішення про передачу в оренду на аукціоні) або "Перелік другого типу (перелік об'єктів, щодо яких прийнято рішення про передачу в оренду без проведення аукціону).

Документом визначається перелік випадків, в яких фізичні та юридичні особи не можуть виступати орендарями державного і комунального майна.

Законопроектом визначається, що порядок функціонування електронної торговельної системи, передачі майна в оренду, подання заяв, проведення аукціонів, розмір, порядок сплати та повернення гарантійних та реєстраційних внесків, плати за участь в аукціоні (винагороди оператора), підписання та опублікування протоколу, договору за результатами аукціону затверджуються Кабінетом міністрів.

При цьому аукціон проводиться при наявності заяв на участь в аукціоні не менше, ніж від двох учасників і вважається таким, що відбувся, у разі здійснення на аукціоні не менше одного кроку аукціону. Для участі в аукціоні потенційний орендар подає заявку на участь в аукціоні шляхом заповнення електронної форми в електронній торговій системі, встановленої адміністратором. Порядок подання заяв на участь в аукціоні встановлюється урядом.

Аукціон проводиться відповідно до договору, що укладається між орендодавцем і оператором електронного майданчика.

Планується визначити, що протокол про результати аукціону формується та публікується електронної торгової системою автоматично в день завершення аукціону в електронній формі. У той же час, відомості про учасників аукціону не підлягають розголошенню до закінчення аукціону.

Зазначеним законопроектом врегульовується порядок передачі в оренду майна без проведення аукціону і закріплюється суб'єктний склад та підстави для такої передачі майна в оренду без аукціону.

    Реклама на dsnews.ua