• USD 36.6
  • EUR 37.4
  • GBP 44.2
Спецпроєкти

Рада посилила відповідальність за незаконний видобуток бурштину та інших копалин

Народні депутати схвалили у другому читанні законопроєкт №3576, який посилює відповідальність за незаконний видобуток корисних копалин в Україні

Незаконно видобутий бурштин
Незаконно видобутий бурштин
Реклама на dsnews.ua

Про це свідчить трансляція засідання українського парламенту, передає "ДС".

Документ вносить зміни у статтю 240 Кримінального кодексу.

За незаконне видобування корисних копалин місцевого значення загальною вартістю понад 510 гривень загрожує штраф від 8,5 до 13,6 тисячі гривень або обмеження/позбавлення волі до 3 років.

Незаконне видобування корисних копалин місцевого значення на понад 1,7 тисячі гривень або загальнодержавного будуть карати штрафом від 51 до 85 тисяч гривень або обмеженням/позбавленням волі до 5 років.

Порушнику загрожує позбавлення волі від 3 до 6 років за незаконне видобування корисних копалин місцевого або загальнодержавного значення, якщо такі дії вчинені на обʼєктах природно-заповідного фонду. Або вчинені за попередньою змовою групою осіб, або раніше судимим за такий злочин, або службовою особою з використанням службового становища.

Крім того, будуть позбавляти волі на строк від 5 до 8 років за незаконне видобування корисних копалин місцевого та загальнодержавного значення, якщо такі дії вчинені організованою групою, шляхом підпалу, вибуху, спричинили загибель людей, їхнє масове захворювання або інші тяжкі наслідки.

Нагадаємо, на початку листопада 2020 року Рада ухвалила цей документ за основу.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua