• USD 28.1
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

Рада повернула повноваження НАЗК з е-декларування

Реклама на dsnews.ua

Верховна Рада відновила повноваження НАЗК з моніторингу декларацій чиновників, які Нацагентство втратило після рішення Конституційного суду

Законопроєкт №4470 в цілому підтримали 300 нардепів, передає "ДС".

Прийнятий закон відновлює повноваження НАЗК, в тому числі стосовно суддів і суддів КСУ.

Документ вносить зміни до ЗУ "Про запобігання корупції", якими забезпечується повноцінне функціонування НАЗК, відомство наділяють необхідними повноваженнями і правами.

Крім того, закон прописує порядок реагування агентства на виявлення порушень відповідного закону, виявлення ознак корупційних і пов'язаних з корупцією правопорушень. Встановлюються особливості такого реагування в разі вчинення даних дій суддями або суддями КСУ.

У документі передбачено відкритий цілодобовий доступ до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Також вводиться правове регулювання особливостей врегулювання конфлікту інтересів, прописаний порядок контролю, повної перевірки декларацій, моніторингу способу життя суб'єктів декларування; а також порядок здійснення деяких додаткових заходів фінконтроля.

Відповідно до даного закону, перевірку всіх декларацій здійснює НАЗК, але введений механізм скарги для судді, якщо він відчуває, що в процесі перевірки декларації на нього чиниться тиск.

Як повідомляла "ДС", Європейська комісія "За демократію через право" (Венеціанська комісія) підготувала для Верховної Ради України шість пропозицій з метою розв'язання кризи, викликаної рішенням Конституційного Суду.

    Реклама на dsnews.ua