• USD 28.2
  • EUR 34
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Рада попередньо прирівняла "Укрпошту" до банків

Реклама на dsnews.ua
Парламент підтримав у першому читанні законопроект, який передбачає розширення переліку фінансових послуг, які може надавати компанія "Укрпошта"

За документ проголосували 232 нардепа, передає "ДС".

Так, Верховна рада України попередньо підтримала законопроект №2788-д "Про внесення змін у деякі законодавчі акти України про фінансові послуги у сфері поштового зв'язку".

Документом, зокрема, вводиться система поштових рахунків, вводиться термін "поштова рахунок", визначається перелік фінансових послуг, який зможе надавати національний оператор поштового зв'язку АТ "Укрпошта", серед яких:

  • відкриття та ведення поштових рахунків,
  • проведення розрахункових банківських операцій,
  • випуск та обслуговування платіжних карток,
  • залучення коштів фізичних та юридичних осіб.

Так, прийняття законопроекту в першому читанні вже прокоментувала заступник голови фракції "Слуга народу" Євгенія Кравчук.

"Дуже цікавий прикладної законопроект - про фінансові послуги в галузі поштового зв'язку - прийнятий у першому читанні. Завдяки йому "Укрпошта" фактично може стати аналогом банків", - написала вона в соцмережі.

За словами Кравчука, сьогодні далеко не вся територія України покрита банківської зоною обслуговування.

"Особливо важко жителям невеликих сіл, які повинні їздити в райцентр, щоб отримати мінімальні фінансові послуги. Під час карантину багато людей взагалі виявилися позбавлені такої можливості", - нагадав нардеп.

Разом з тим Кравчук підкреслила, що навіть у невеликих селах, де немає банківських відділень і де їх відкривати невигідно, часто є відділення "Укрпошти".

"Тому законопроектом №2788 ми забезпечуємо законодавчі підстави для відкриття, ведення та обслуговування "Укрпоштою" поштових рахунків. Для коштів, розміщених на них, будуть діяти такі ж обмеження, як і для засобів на банківських рахунках. Це дозволить нараховувати зарплати, пенсії, соціальні виплати, торгові виручки, випускати платіжні картки до цих рахунків", - пише заступник голови фракції.

Кравчук повідомила, що відкриття національними операторами поштового зв'язку рахунків своїм клієнтам є досить поширеною практикою у світі.

"До того ж цей закон виконує відразу дві функції. Дає найменш захищеним громадянам доступ до фінансових послуг і повертає до життя невеликі відділення "Укрпошти" у найвіддаленіших куточках країни", - зазначила нардеп.

РБК-Украина нагадує, що раніше Національний банк України виступив проти пропозиції народних депутатів дозволити державній "Укрпошті" надавати банківські послуги.

    Реклама на dsnews.ua