• USD 27.9
  • EUR 33.8
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Рада прийняла законопроект про верифікації держвиплат і субсидій. Подробиці

Реклама на dsnews.ua
Верховна Рада України на сьогоднішньому засіданні прийняла за основу проект закону про верифікації та моніторингу державних виплат

За законопроект №1231 проголосували 254 народних депутатів, передає кореспондент "ДС".

Документом пропонується ввести верифікацію (перевірку) державних виплат - пенсій, допомог, пільг, субсидій, стипендій, інших виплат, що здійснюються за рахунок коштів державного, місцевих бюджетів, фондів загальнообов'язкового державного соціального і пенсійного страхування.

Верифікація держвиплат в законопроекті визначається як комплекс заходів щодо збору та перевірки достовірності інформації для призначення, нарахування та/або здійснення державних виплат.

"Верифікація державних виплат буде здійснюватися в інформаційно-аналітичній платформі (автоматизованої системи накопичення, обробки, аналізу інформації, отриманої від суб'єктів надання інформації) шляхом застосування комплексу заходів щодо збирання, проведення аналізу та порівняння параметрів інформації, а також виявлення невідповідності даних в автоматизованих інформаційних системах, реєстрах, базах даних", - говориться в пояснювальній записці.

Також нардепи розглянули і альтернативний законопроект №1231-1, який пропонував проведення превентивної та поточної верифікації державних виплат виключно за наявності добровільної письмової згоди на її проведення. При цьому, пенсії і стипендії (крім соціальних стипендій) пропонували не включати в державні виплати, що підлягають верифікації.

Як повідомлялося, в проекті держбюджету на 2020 рік на виплату пільг та житлових субсидій громадянам на оплату комунальних послуг передбачено 47 628,6 млн. грн. Порівняно з поточним 2019 роком, фінансування субсидій буде урізано на 8,3 млрд грн.

    Реклама на dsnews.ua