• USD 26.6
  • EUR 31
  • GBP 36.1
Спецпроєкти

Рада прийняла законопроєкт про заборону сексизму в рекламі

Верховна рада України у другому читанні прийняла законопроєкт №3427 про протидію дискримінації за ознаками статі в рекламі

Реклама на dsnews.ua

Про це йшлося на пленарному засіданні парламенту, передає "ДС".

Відповідне рішення підтримали 307 народних депутатів.

У пояснювальній записці йдеться, що щорічно в Державну службу з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів та в офіс омбудсмена надходить понад 500 скарг на сексизм в рекламі. Тільки у 2019 році рекламодавці заплатили понад 2 млн гривень мільйонів гривень штрафів за поширення дискримінаційної реклами.

Така реклама містить твердження та/або зображення про інтелектуальний, фізичний, соціальний чи інший вид переваги однієї статі над іншою. Або містить твердження про стереотипність ролі чоловіка і жінки, або принижує гідність людини за ознакою статі.

Заборонено демонструвати насильство за ознакою статі, зображення тіла людини (частини тіла) виключно як сексуального обʼєкта з метою залучення уваги споживача та/або натяки (слова, звуки, зображення) на сексуальні відносини, які не мають прямого відношення до рекламованого продукту або способу його споживання.

У законі також прописані штрафи за дискримінаційну рекламу.

Як повідомляла "ДС", у березні Верховна Рада України прийняла у першому читанні проєкт закону "Про внесення змін до закону України "Про рекламу" щодо протидії дискримінації за ознакою статі".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua