• USD 28.3
  • EUR 32.1
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Рада проголосувала за "ресурсний" закон 5600 про податки: які ставки збільшаться

Верховна Рада підтримала у другому читанні та в цілому закон про збільшення ставок податків, акцизів та інших платежів до державного бюджету

Ілюстративне фото
Ілюстративне фото / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Законопроєкт №5600 остаточно підтримали 255 нардепів, повідомляє "ДС".

Так, дія закону поширюється як на підприємства, так і громадян України. Документ, у разі підписання президентом, набуде чинності з 1 січня 2022 року.

Зокрема, законом запроваджується мінімальне податкове зобов'язання щодо земельної ділянки. Якщо оцінка землі становитиме стандартні для України 28 тисяч гривень за гектар, мінімальне зобов'язання становитиме 1,4 тисячі гривень за гектар на рік.

Також встановлюється 18% податку на доходи, отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції на суму, що перевищує 12 розмірів мінімальної заробітної плати (6500 гривень).

Документом передбачено зменшення мінімальної площі землі фермерського господарства, що надає право переходу на спрощену систему оподаткування, з 2 га до 0,5 га.

Законом виключаються із платників єдиного податку 4 групи платники, основним видом діяльності яких є розведення свійської птиці (крім курей).

Згідно з ухваленим законом, дохід, отриманий від продажу протягом року другого об'єкта нерухомості, оподатковується за ставкою 5%, третього та наступних об'єктів нерухомості — за ставкою 18%.

Крім того, встановлюється обмеження у праві виїзду керівника юридичної особи – боржника за кордон. Законом передбачається встановлення обмеження у праві виїзду керівників юридичних осіб або постійних представництв нерезидентів — боржників за межі України у разі невиконання податкового обов'язку.

Також законом підвищуються ставки екологічного податку, рентної плати за користування надрами та ставки акцизного податку на алкоголь та цигарки.

Нагадаємо, законопроект №5600, який передбачає зміни до Податкового кодексу, неодноразово прибирали з порядку денного з ініціативи провладної фракції "Слуга народу".

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua