• USD 28.1
  • EUR 34
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Рада проголосувала за зміни до Бюджетного кодексу: подробиці

Реклама на dsnews.ua

Верховна Рада України прийняла у другому читанні зміни до Бюджетного кодексу в рамках державного бюджету на 2021 рік

За законопроєкт №4100-д проголосували 311 депутатів Ради, передає "ДС" з посиланням на трансляцію засідання парламенту.

Документ регулює правові основи функціонування бюджетної системи України, міжбюджетних відносин, створення належної ресурсної бази для того, щоб місцева влада могла здійснювати свої повноваження на новій територіальній основі через утворення нових районів.

Міністерству фінансів дали право на операції з державними деривативами, включаючи їх обмін, випуск, купівлю, викуп та продаж, зокрема за рахунок здійснення державних запозичень понад обсяги, визначені на поточний бюджетний період законом про держбюджет. Це необхідно, щоб зменшити очікуване пікове навантаження на державний бюджет і знизити ризики, повʼязані з імовірністю збільшення витрат по держдеривативам у майбутньому.

Передбачені й держгарантії на портфельній основі, спрямовані на підтримку державою субʼєктів господарювання мікро-, малого та середнього підприємництва. Держава гарантує часткове виконання зобовʼязань, що не перевищує 80% загальної суми таких боргових зобовʼязань по портфелю кредитів і 80% по кожному окремому кредиту.

Крім того, регулюється покриття касових розривів загального фонду державного бюджету за рахунок коштів єдиного казначейського рахунку.

У закон в сесійній залі внесли правку, яка дозволяє повторне призначення на один рік держслужбовця, який досяг пенсійного віку, без обовʼязкового проведення конкурсу щорічно. За неї проголосували 306 нардепів.

У залі нардепи схвалили й норму, яка повернула місцевому самоврядуванню частку від акцизу на паливо. Вона передбачає, що у 2021 році 13,44 відсотка акцизного податку з виробленого в Україні пального та 13,44 відсотка акцизного податку з ввезеного на митну територію пального зараховуються до загального фонду бюджетів місцевого самоврядування автоматично.

Як писала "ДС", сьогодні в Раді в другому читанні повинні розглядати проєкт закону про Державний бюджет на 2021 рік.

    Реклама на dsnews.ua