• USD 27.6
  • EUR 33.5
  • GBP 39
Спецпроєкти

Рада розгляне порядок дострокового припинення мерських повноважень

Верховній Раді рекомендують прийняти законопроєкт №5241, який змінить в Україні порядок дострокового припинення повноважень мера

Народні депутати
Народні депутати
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні інформаційного управління апарату ВР, передає "ДС".

Таку рекомендацію дав комітет з питань організації державної влади.

Ухвалення цього документа має спростити процес призначення позачергових виборів глав в разі дострокового припинення їх повноважень.

"Комітетом було прийнято рішення рекомендувати Верховній Раді проєкт закону про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення порядку дострокового припинення повноважень сільського, селищного, міського голови (рег. №5241) прийняти за основу та в цілому", — сказано в повідомленні.

Документ створює альтернативний механізм повідомлення ВРУ про дострокове припинення повноважень сільського, селищного, міського голови (якщо уповноважений на виконання обов'язків голови не зробив це вчасно).

Змінюється підхід до визначення моменту дострокового припинення повноважень голови замість прийняття додаткового рішення місцевою радою.

Зазначено, що у разі звернення з особистою заявою до відповідної ради про складення особою повноважень голови — з дня оголошення особистої заяви на пленарному засіданні ради, якщо воно проводиться протягом двотижневого терміну з дня отримання радою заяви.

У разі, якщо оголошення заяви не відбулося або пленарне засідання не проводилося — в останній день двотижневого терміну з дня отримання радою заяви.

У разі припинення громадянства України повноваження глави припиняють з дати припинення громадянства.

У разі визнання його судом недієздатним, безвісно відсутнім або оголошення померлим — з дня, наступного за днем ​​отримання радою або її виконавчим комітетом копії рішення суду без прийняття рішення ради.

"У разі смерті — з дня смерті, визначеного в свідоцтві про смерть або в іншому документі, що засвідчує факт смерті особи, виданого компетентним органом іноземної держави", — йдеться в пояснювальній записці.

Закон змінює і підхід до визначення моменту, з якого буде відраховуватися дев'яностоденний термін, протягом якого Рада повинна буде призначити позачергові вибори сільського, селищного, міського голови, повноваження якого припинені достроково.

Пропонується, що 90 днів буде відраховуватися з дня отримання ВР повідомлення про таке припинення, а не з дня припинення повноважень. Адже в разі початку відліку цього терміну в день припинення повноважень голови існує ризик, що парламент може не призначити позачергові вибори вчасно через відсутність підтвердженої інформації про таке припинення.

Як повідомляла "ДС", Верховна Рада планує провести в період з 26 по 30 квітня чотири позачергових засідання.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua