• USD 27.7
  • EUR 33.7
  • GBP 39.2
Спецпроєкти

Рада сьогодні займеться скасуванням закону про імпічмент і протидії тиску на бізнес

Реклама на dsnews.ua
Верховна Рада на сьогоднішньому засіданні планує прийняти в другому читанні пакет законопроектів про початок роботи Вищої антикорупційного суду, а також про зменшення тиску на бізнес

Про це йдеться в порядку денному засідання, оприлюдненій на сайті парламенту, передає "ДС".

Президентський законопроект №1025 "Про внесення зміни до закону України "Про Вищу антикорупційному суді" (про початок роботи суду) передбачає, що підсудність ВАС як суду першої, апеляційної інстанцій, слідчих суддів поширюється на кримінальні провадження, відомості про яких внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань з дня початку роботи цього суду.

Законопроект №1080 "Про внесення змін до Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України щодо зменшення тиску на бізнес" пропонує виключити з Кримінального кодексу статтю 205, відповідно до якої визнається кримінально караним створення або придбання суб'єктів підприємницької діяльності (юридичних осіб) з метою прикриття незаконної діяльності або здійснення видів діяльності, щодо яких є заборона, уточнив Укрінформ.

Між тим першим питанням, згідно порядку денного, заплановано розгляд проекту постанови №1012-П "Про скасування рішення Верховної Ради України від 10.09.2019 року про прийняття в цілому як закону проекту Закону про особливу процедуру усунення Президента України з поста (імпічмент)", яку зареєстрував депутат із фракції "Європейська Солідарність" Микола Княжицький. Сам закон про імпічмент Рада прийняла 10 вересня.

Крім того, друге читання в парламенті повинні пройти законопроекти "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скорочення переліку видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню" (№1050) та "Про внесення змін до деяких законів України у сфері використання ядерної енергії" (№1084).

Окремим блоком питань передбачено розгляд питань ратифікації.

Сьогодні нардепи працюватимуть у пленарному режимі протягом ранкового засідання, яке триватиме до 14:00. На залишок дня запланована робота в комітетах, фракціях і групах.

    Реклама на dsnews.ua