• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

Рада сьогодні займеться реформою прокуратури і достроковими виборами в Києві

Реклама на dsnews.ua
Верховна Рада на пленарному засіданні в четвер, 19 вересня, планує прийняти в другому читанні законопроект про реформу прокуратури

Про це йдеться в порядку денному засідання, опублікованому на сайті парламенту, передає "ДС".

Президентський законопроект №1032 "Про внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо першочергових заходів реформування органів прокуратури" передбачає ліквідацію Головної військової прокуратури, Генпрокуратура перейменовується в Офіс генерального прокурора, а всі прокурори повинні будуть пройти переатестацію. При цьому їх кількість повинна зменшитись з 15 до 10 тисяч. Також планується підняти заробітну плату прокурорам. Розгляд цього законопроекту заплановано восьмим питанням.

Почати свою роботу в четвер депутати збираються за включення до порядку денного сесії законопроекту №2143 "Про внесення змін до Закону України "Про столицю України - місто-герой київ". Серед іншого, документом пропонується 8 грудня 2019 провести позачергові вибори Київського міського голови та депутатів Київської міської ради, уточнив Укрінформ.

Після цього перше читання в парламенті повинні пройти законопроекти №2035 "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прозорості власності провайдерів програмної послуги багатоканальних цифрових ефірних телемереж з загальнонаціональним покриттям" та №2036 "Про внесення змін до Закону України" Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення "щодо вдосконалення процедури звільнення і призначення членів Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення", а також проект закону №1208 "Про Бюро фінансових розслідувань ".

Далі ВР планує розглянути у другому читанні блок економічних законопроектів, законопроекту про перезавантаження влади (№1066), автори якого пропонують спростити порядок прийняття на державну службу та звільнення від неї і ввести можливість контрактної держслужби.

Також друге читання повинні пройти президентські законопроекти: "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення окремих положень кримінального процесуального законодавства" (№1009), яким скасовуються так звані "поправки Лозового" і надається право НАБУ та ДБР самостійно здійснювати прослуховування народних депутатів, "Про внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо забезпечення ефективності інституціонального механізму запобігання корупції" (№1029), "Про внесення змін у деякі законодавчі акти України про конфіскації незаконних активів осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, і покарання за придбання таких активів "(№1031).

Нагадаємо, напередодні, 18 вересня, Верховна Рада прийняла у другому читанні і в цілому законопроект № 1080 "Про внесення змін до Кримінального кодексу України та Кримінально-процесуального кодексу України щодо зменшення тиску на бізнес".

    Реклама на dsnews.ua