• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

Рада ухвалила закон про електронні комунікаці з пропозиціями Зеленського

Реклама на dsnews.ua

Верховна Рада на сьогоднішньому засіданні ухвалила в цілому доопрацьований закон №3014 "Про електронні комунікації" з урахуванням пропозицій президента

Документ підтримали 228 народних депутатів, інформує "ДС".

Відповідний закон визначає правові та організаційні основи державної політики у сферах електронних комунікацій та радіочастотного спектра, а також права, обов’язки та відповідальність фізичних і юридичних осіб, які беруть участь у відповідній діяльності або користуються електронними комунікаційними послугами.

Законом установлено процедуру подання документів до регуляторного органу в електронному вигляді; удосконалено контроль (нагляд) у сфері електронних комунікацій з метою його спрямування на запобігання правопорушенням та зниження потенційно можливого тиску на суб’єктів господарювання, зменшення кількості перевірок цих суб’єктів на їх території; визначено засади попереднього регулювання, а також перелік регуляторних зобов’язань, які можуть накладатись на постачальників електронних комунікаційних мереж та/або послуг з істотною ринковою перевагою на ринку певних електронних комунікаційних послуг, та повноваження регуляторного органу щодо їх накладання. Також акцентується на доступі до інфраструктури та спільному використанні інфраструктури, що суттєво знизить витрати на розгортання мереж. Окрім того, встановлено універсальну послугу, яка забезпечує доступність, включаючи і цінову доступність, до Інтернету та голосового зв’язку.

Зокрема, документ визначає вимоги до структури власності юридичних осіб — постачальників електронних комунікаційних мереж та/або послуг, які здійснюють діяльність з надання послуг з технічного обслуговування і експлуатації багатоканальних цифрових мереж ефірного теле- та радіомовлення із загальнонаціональним покриттям (крім юридичних осіб державної форми власності) з метою захисту національних інтересів та національної безпеки в інформаційній сфері.

Так, у структурі власності на усіх рівнях ланцюга володіння корпоративними правами не має бути: юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців, зареєстрованих в офшорних зонах, перелік яких затверджений Кабінетом міністрів, а також осіб без громадянства; фізичних і юридичних осіб, які є резидентами країни, визнаної Верховною Радою державою-агресором або державою-окупантом, а також юридичних осіб, учасниками (акціонерами) яких є такі юридичні або фізичні особи; політичних партій, профспілкових, релігійних організацій та юридичних осіб, які вони заснували; громадян, які за вироком суду відбувають покарання у місцях позбавлення волі або визнані судом недієздатними.

Також кінцевими бенефіціарними власниками юридичних осіб — постачальників електронних комунікаційних мереж та/або послуг, які здійснюють діяльність з надання послуг з технічного обслуговування і експлуатації багатоканальних цифрових мереж ефірного теле- та радіомовлення із загальнонаціональним покриттям, можуть бути виключно громадяни України.

Закон "Про електронні комунікації" (№3014) було ухвалено Верховною Радою 30 вересня 2020 року. 29 жовтня президент повернув цей закон до Верховної Ради та запропонував доопрацювати "з метою приведення його положень у відповідність до Конституції, усунення прогалин та недоліків".

    Реклама на dsnews.ua