• USD 27.7
  • EUR 33.7
  • GBP 39.2
Спецпроєкти

Рада зрівняла права чоловіків і жінок в армії

Реклама на dsnews.ua
Верховна Рада прийняла у другому читанні законопроект № 6109 про створення рівних умов і можливостей для служби жінок і чоловіків у Збройних силах України

Даний законопроект підтримали 247 депутатів, інформує "ДС" з посиланням на РБК-Україна.

Законом визначається, що жінки проходять військову службу на рівних правах з чоловіками (винятком є випадки, передбачені законом), що включає прийняття на військову службу за контрактом, призначення на посади, отримання військових звань, виконання завдань військової служби, направлення у відрядження, залучення до відповідальності за порушення військової дисципліни, проходження військової служби у військовому резерві, виконання військового обов'язку в запасі і т. п.

Зазначимо, раніше Юридична служба Збройних сил на своїй сторінці в Facebook надала роз'яснення щодо законопроекту. Зазначалося, що документ покликаний врегулювати три основні проблеми гендерної нерівності при проходженні військової служби.

Перша - скасування обмежень щодо проходження служби військовослужбовцями-жінками в запасі. До цього військові-жінки незалежно від спеціальності зараховувалися в запас другої категорії, а отже, і граничний вік перебування в запасі становить 50 років, а для чоловіків - 60-65 залежно від військового звання.

Друга - зрівняння вікового цензу для жінок і чоловіків при прийомі на військову службу. До прийняття закону контракт про проходження військової служби могли укладати жінки віком до 40 років, а чоловіки - у віці до 45-60 залежно від військового звання.

Третя - уніфікація принципів призначення до складу добового наряду, направлення у відрядження і проходження військових зборів військовослужбовцями-жінками і чоловіками.

    Реклама на dsnews.ua