• USD 28.1
  • EUR 34
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Рада відправила на доопрацювання законопроєкт Зеленського про "інвестнянь"

Реклама на dsnews.ua

Верховна Рада України направила на повторне друге читання президентський проєкт закону №3760 "Про державну підтримку інвестиційних проектів зі значними інвестиціями"

Таке рішення підтримали 245 нардепів, 40 виступили "проти", передає "ДС".

Як заявили у профільному комітеті, враховуючи, що поставлені на підтвердження правки не були підтримані, це розбалансувало закон повністю. На думку комітету, документ не працюватиме, якщо його ухвалять в цьому вигляді, тому законопроєкт направили на повторне друге читання.

Зазначимо, що під час обговорення нардепи наголошували на тому, що іноземні інвестори завдяки проєкту закону отримують набагато ліпші умови, ніж вітчизняні. 

"Законопроєкт розроблено з метою стимулювання залучення в економіку України стратегічних інвесторів, підвищення інвестиційної привабливості України, а також зростання конкурентоспроможності економіки України через запровадження державної підтримки великих інвестиційних проектів", — йдеться в пояснювальній записці.

Нагадаємо, 1 липня 2020 року президент Володимир Зеленський вніс до ВР проєкт закону №3760 "Про державну підтримку інвестиційних проектів зі значними інвестиціями". 21 липня Рада підтримала у першому читанні даний законопроєкт.

Проект закону передбачає підтримку (зокрема, укладання прямої угоди з урядом) інвесторів, сума інвестицій яких щонайменше 30 млн євро і які готові створити понад 150 робочих місць із середньою зарплатою на 15% більше, ніж у регіоні, де вони планують працювати.

Такі інвестори одержать інвестиційного менеджера, який супроводжуватиме їх під час реалізації проекту. Також інвестори отримають до 30% вартості інвестицій із різними наборами стимулів. Наприклад, це можуть бути фіскальні стимули.

    Реклама на dsnews.ua