• USD 28.2
  • EUR 34.2
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Рада відстрочила касові апарати для ФОПів до 2022 року

Верховна Рада проголосувала за законопроєкт №4439-д, який передбачає введення касових апаратів для фізичних осіб-підприємців з 1 січня 2022 року

Реклама на dsnews.ua

За документ проголосували 319 нардепів, передає "ДС".

Він відстрочив до 1 січня 2022 року обов'язкове застосування РРО (прро) для ФОП, які є платниками єдиного податку другої — четвертої груп. Обсяг їх доходу протягом календарного року не повинен перевищувати граничний обсяг доходу, встановленого для першої групи платників єдиного податку, крім тих, що здійснюють діяльність у сферах з істотними ризиками ухилення від оподаткування.

Документ визначає граничні обсяги доходів, неперевищення яких є однією з умов застосування суб'єктами спрощеної системи оподаткування відповідних груп платників єдиного податку, виходячи з встановлених законом розмірів мінімальної заробітної плати.

Виключаються норми про компенсацію покупцям (споживачам) за скаргами про порушення встановленого порядку проведення розрахункових операцій частини суми штрафних санкцій, застосованих до бізнесу. Йдеться про так званий кешбек.

Також скасовуються і штрафні санкції за невідповідність готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті РРО, і за відсутність попереднього програмування товарів в РРО (прро).

До 1 січня 2022 року продовжено застосування знижених розмірів фінансових санкцій за порушення бізнесом окремих вимог закону про використання РРО (програмних реєстраторів розрахункових операцій) при проведенні розрахункових операцій.

Відзначимо, профільний комітет ВР розробив законопроєкт №4439-д для врегулювання питання введення обов'язкових касових апаратів для фізичних осіб-підприємців.

Нагадаємо, 17 листопада Верховна Рада під час повторного першого читання не підтримала законопроект № 4313-д про відстрочку касових апаратів для всіх фізичних осіб підприємців, крім ризикових груп.

    Реклама на dsnews.ua