• USD 27.9
  • EUR 33.6
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Рада ввела держслужбу за контрактом: Богдана закон не торкнувся

Народні депутати підтримали законопроект, яким спрощується порядок працевлаштування та звільнення чиновників і вводиться контрактна держслужба
Верховна Рада ввела держслужбу за контрактом. Фото: УНІАН
Верховна Рада ввела держслужбу за контрактом. Фото: УНІАН
Реклама на dsnews.ua

За відповідний закон "Про внесення змін у деякі закони України щодо перезавантаження влади" проголосували 228 депутатів, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

Зокрема, вносяться зміни до законів "Про державну службу", "Про Кабінет міністрів України" та "Про центральні органи виконавчої влади".

Запропоновані зміни стосуються обмеження дії законодавства про працю на державну службу, спрощення порядку прийняття на державну службу та звільнення від неї, підвищення відповідальності державних службовців за досягнення результатів своєї діяльності, усунення зайвих проміжних органів оскарження при збереженні безумовного права на судове оскарження, можливості введення контрактної державної служби та усунення надлишкового (на рівні закону) регулювання зазначених суспільних відносин, а відповідні повноваження делегуються уряду.

Закон визначає, що державні секретарі міністерств і Кабінету міністрів, їх заступники призначаються на посаду урядом на п'ять років з правом повторного призначення. При цьому повторне призначення не передбачає обов'язкового подання Комісії з питань вищого корпусу державної служби.

Згідно із законом керівник центрального органу виконавчої влади призначається на посаду урядом на підставі пропозицій Комісії, яка за результатами конкурсу буде становити від двох до п'яти кандидатур.

Закон також передбачає можливість укладення з держслужбовцями контракту на строк до трьох років. Рішення про віднесення посади держслужби посад, призначення на які здійснюється з укладенням контракту, приймає суб'єкт призначення або керівник органу до проведення конкурсу.

При цьому із зарплати держслужбовців не виключаються надбавки за ранг, виплати за додаткове навантаження у зв'язку з виконанням обов'язків тимчасово відсутнього держслужбовця, виплати за додаткове навантаження у зв'язку з виконанням обов'язків за вакантною посадою (така норма передбачена законопроектом на момент прийняття в першому читанні).

Закон також передбачає звільнення посадової особи при виявленні у неї громадянства іноземної держави, а не тільки у разі вступу під час проходження держслужби, як це було раніше.

Встановлюється, що у разі звільнення держслужбовців у період, коли вони знаходяться на лікарняному або у відпустці, датою фактичного звільнення є день виходу з відпустки або перший робочий.

Кабінет міністрів і міністерства повинні у двомісячний термін привести свої нормативно-правові акти у відповідність із законом. У той же час встановлено, що цей закон не поширюється на керівника Офісу президента і його заступників.

Більшість положень закону вступають в силу на наступний день після його опублікування.

    Реклама на dsnews.ua