• USD 27.7
  • EUR 32.8
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Рада ввела мито за виліт пасажирів

Реклама на dsnews.ua

Верховна рада прийняла у другому читанні закон №2424, яким передбачається введення державного мита за кожного пасажира, який відлітає з аеропорту України, та за кожну тонну вантажу, відправленого або який прибув до аеропорту країни

За документ, яким вносяться відповідні зміни до Повітряного кодексу України, проголосували 256 парламентаріїв, передає "ДС" з посиланням на РБК-Україна.

Документ визначає на законодавчому рівні особливості справляння державного мита за кожного пасажира, який відлітає з аеропорту України, та за кожну тонну вантажу, відправленого або який прибув в аеропорт України.

Закон передбачає:

  • закріплення в термінологічному апараті (стаття 1 Повітряного кодексу України) поняття "державне мито з суб'єкта авіаційної діяльності";
  • додаток Повітряного кодексу статтею 121, яка визначає особливості справляння державного мита за кожного пасажира, який відлітає з аеропорту України, та за кожну тонну вантажу, відправленого або який прибув в аеропорт України;
  • відповідальність за порушення порядку чи строків сплати державних зборів для суб'єктів авіаційної діяльності, визначених цим кодексом.

Закон встановлює ставку державного авіаційного збору за кожного пасажира, який буде літати в межах України, у розмірі 0,5 долара, на міжнародних рейсах — 2 долара.

За кожну тонну вантажу в межах України — 2,5 долара, а у разі здійснення міжнародних перевезень з/до України — 10 доларів.

Збір при цьому не буде стягуватися у разі перевезення вищих посадових осіб та офіційних делегацій держав; перевезення гуманітарної допомоги з/в Україну згідно з актами Кабінету міністрів; а також у разі польотів, пов'язаних із забезпеченням проведення робіт з ліквідації наслідків стихійного лиха, авіаційних та інших подій, санітарних авіарейсів (у тому числі перевезень тіла (останків, праху) померлого).

Також звільняються від збору у разі перевезень пасажирів, належать до категорії осіб, які звільняються від сплати зборів відповідно до закону; при перевезенні дітей віком до двох років; при перевезенні транзитних пасажирів; пасажирів із сервісними квитками і в разі перевезення менше 10 пасажирів одним нерегулярним рейсом.

    Реклама на dsnews.ua