• USD 26.9
  • EUR 31.9
  • GBP 37.5
Спецпроєкти

Рада Європи занепокоєна ситуацією з правами людини в Криму

У Раді Європи стурбовані ситуацією, яка склалася з правами людини в окупованому Росією Криму

Крим
Крим
Реклама на dsnews.ua

Про це заявила генеральна секретарка Ради Європи Марія Пейчіновіч-Бурич під час конференції з питань реформ в Україні у Вільнюсі, передає "ДС" з посиланням на "Радіо Свобода".

"Ми стали першою міжнародною організацією, яка засудила незаконну анексію Криму і Севастополя. Наш Комітет міністрів чітко заявляв, що кризу потрібно вирішувати мирно на засадах територіальної цілісності, суверенітету і незалежності України, підкріпленої суворим дотриманням міжнародного права… Ми стурбовані ситуацією з правами людини, яка склалася нині на кримському півострові", — сказала вона.

Пейчіновіч-Бурич додала, що у травні Комітет міністрів ухвалив рішення, запропонувавши їй звернутися до всіх сторін із тим, щоб допустити до анексованого Криму органи Ради Європи та організувати випуск регулярних звітів про ситуацію з правами людини на півострові.

"Органи з питань прав людини, зокрема нашого Комісара з прав людини, також просять регулярно надавати оцінки на основі цього доступу. Це правильно і добре, і я вже зробила перші кроки на виконання цього рішення. Слід чітко розуміти, що ця критична ситуація не залишиться без уваги" — наголошує генсекретарка.

Як писала "ДС", у Міністерстві закордонних справ України стурбовані розвитком військової інфраструктури Росії в окупованому Криму.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua