• USD 28.3
  • EUR 32.9
  • GBP 36
Спецпроєкти

Рада запланувала податкові пільги для культури і туризму

Реклама на dsnews.ua

Верховна Рада прийняла за основу зміни до Податкового кодексу України, якими вводяться пільги в оподаткуванні для сфери культури, туризму і креативних індустрій, схваливши відповідний законопроєкт №3851 авторства президента Володимира Зеленського

Про це йдеться в повідомленні "РБК-Україна", передає "ДС".

Проєкт пропонує звільнити від оподаткування податком на прибуток підприємств для юридичних осіб і податком на доходи фізичних осіб для громадян доходи у вигляді цільових культурних грантів. Ці гранти надаються на безоплатній та безповоротній основі за рахунок коштів державного та/або місцевих бюджетів, міжнародної технічної допомоги для реалізації проєкту або програми в сферах культури, туризму і в секторі креативних індустрій.

Передбачається звільнити від ПДФО культурні гранти за умови їх повного і цільового використання. Однак в разі неповного використання такого гранту, суми якого не повернуті представнику, або його нецільового використання такі суми визнаються доходом і підлягають оподаткуванню на загальних підставах.

Вводиться і знижена ставка податку на додану вартість в розмірі 7% для більшої доступності театральних вистав і концертів, виступів художніх колективів, артистів, а також виставок, кінематографічних прем'єр, екскурсій в музеях і зоопарках, культурних заходів тощо.

Таку ж знижену ставку хочуть застосовувати до поширення, демонстрації, публічного сповіщення і публічного показу фільмів, адаптованих відповідно до законодавства в україномовні версії для осіб з вадами зору та осіб з порушеннями слуху.

Крім того, з 1 січня 2023-го до 1 січня 2025 року закон пропонує звільнити від ПДВ послуги з розповсюдження і показу національних фільмів та іноземних фільмів, дубльованих, озвучених державною мовою на території України і адаптованих до україномовної версії.

Також до 1 січня 2023 року документ передбачає застосовувати знижену ставку ПДВ в розмірі 7% до послуг з тимчасового розміщення (проживання), які надають готелі та подібні засоби тимчасового розміщення.

Пропонується звільнити від ПДВ імпорт товарів, що входять до складу національної кінематографічної спадщини.

Цей закон також продовжує до 1 січня 2025 року звільнення від ПДВ:

  • поставок національних фільмів, поставок робіт і послуг з виробництва національних фільмів;
  • поставок робіт і послуг з виготовлення архівного комплекту вихідних матеріалів національних фільмів та фільмів, створених на території України; з тиражування національних фільмів та іноземних фільмів, дубльованих, озвучених державною мовою на території України; з дублювання, озвучення державною мовою іноземних фільмів на території України; щодо збереження, відновлення та реставрації національної кінематографічної спадщини.

Нагадаємо, раніше Верховна Рада прийняла в другому читанні і в цілому законопроєкт № 3329-д, який передбачає звільнення від оподаткування зарплати деяких медиків і ФОП на період карантину.

    Реклама на dsnews.ua