• USD 28
  • EUR 33.3
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

Раді рекомендували прийняти закон про Конституційний суд

Комітет Верховної Ради з питань правової політики рекомендував прийняти за основу законопроєкт про конституційну процедуру №4533

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні пресслужби парламенту, передає "ДС".

Законопроєкт доповіла народний депутат від "Слуги народу", представник Верховної Ради в КСУ Ольга Совгиря. Вона нагадала, що Венеціанська комісія у своєму висновку схвалила проєкт закону в цілому і саму модель діяльності Конституційного Суду України.

«У порівнянні з першим читанням змінено важливе положення: збережено наявний порядок прийняття рішень КСУ, тобто рішення приймається 10-голосами. Також залишаємо кворум суддів КСУ — 12 присутніх», — зазначила Совгиря.

Також народний депутат повідомила, що пропонується: запровадити прозору процедуру притягнення суддів КСУ до дисциплінарної відповідальності з градацією дисциплінарних стягнень залежно від тяжкості вчиненого суддею правопорушення; надання КСУ повноваження унормування процедури розгляду питань, які не врегульовані Законом про конституційну процедуру, при цьому із забороною ухвалення підзаконних актів, які суперечили б Закону; запровадити більш гнучкі правила викладення суддями КСУ окремих думок.

За результатами розгляду Комітет вирішив подати на розгляд Верховної Ради доопрацьований проєкт Закону про конституційну процедуру №4533 і рекомендувати Верховній Раді прийняти його за основу.

Як повідомляла "ДС", Венеціанська комісія дала позитивну оцінку законопроєкту №4533 щодо реформування Конституційного суду України.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua