• USD 28.1
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

Раді запропонували відновити електронне декларування

Реклама на dsnews.ua

До Верховної Ради внесено проєкт закону "Про відновлення дії окремих положень Закону України "Про запобігання корупції" та Кримінального кодексу України"

Законопроєкт №4304 зареєстрований на сайті парламенту, передає "ДС".

Ініціаторами законопроєкту виступили спікер Верховної Ради Дмитро Разумков, перший віцеспікер Руслан Стефанчук, представник Верховної Ради в Конституційному Суді Ольга Совгиря, а також народні депутати від "Європейської солідарності", "Слуги народу", "Батьківщини", "Голосу", груп "Довіра" та "За майбутнє".

Як вказується в пояснювальній записці до законопроєкту, документ передбачає внесення змін до закону "Про запобігання корупції", якими пропонується відновити права Національного агентства з питань запобігання корупції, зокрема надати право отримувати в установленому законом порядку за письмовими запитами від державних органів влади та місцевого самоврядування, субʼєктів господарювання незалежно від форми власності та їх посадових осіб, громадян та їх обʼєднань інформацію, в тому числі з обмеженим доступом, необхідну для виконання покладених на нього завдань. Також НАЗК повинно мати безпосередній автоматизований доступ до інформаційно-телекомунікаційних та довідкових систем, реєстрів, банків даних, в тому числі що містять інформацію з обмеженим доступом, власником (адміністратором) яких є державні органи або органи місцевого самоврядування, користуватися державними, в тому числі урядовими, засобами звʼязку та комунікацій, мережами спеціального звʼязку та іншими технічними засобами; вести облік і оприлюднити декларації; здійснювати їх контроль і перевірку; здійснювати моніторинг способу життя субʼєктів, на яких поширюється дія закону №1700.

"При цьому, враховуючи правову позицію Конституційного Суду України, пропонується доручити уряду розробити законопроект щодо особливостей правових та організаційних засад функціонування системи запобігання корупції щодо суддів, а також механізму притягнення їх до відповідальності", — вказується в пояснювальній записці.

Ініціатори законопроекту також зазначають, що метою прийняття документа є відновлення положень закону №1700-VII в редакції, що діяла до рішення Конституційного Суду, і створення умов для законодавчого забезпечення дотримання міжнародно-правових зобовʼязань України у сфері запобігання корупції.

Як повідомляла "ДС", 27 жовтня КСУ визнав неконституційним положення про кримінальну відповідальність за недостовірне декларування, а також забрав частину контролюючих функцій у Нацагентства з питань запобігання корупції. Зокрема, скасовано право НАЗКА вести моніторинг доходів і витрат суддів.

У ніч на 30 жовтня президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроект, яким пропонує припинити повноваження чинного складу Конституційного Суду України.

    Реклама на dsnews.ua