• USD 29
  • EUR 32.3
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Распетый хлопчик. Як Кремль зробив з 12-річного Максима Ткачука ідеологічну бомбу

Юного волинського співака Максима Ткачука та його бабусю просто використовували в кремлівських пропагандистських іграх навколо "победобесия"
Реклама на dsnews.ua

І тут раптом раптово у вихорі штучно зрежисованих скандалів виникло щось вже зовсім позамежне. Проросійські медіаресурси в Україні розганяють інформацію, що націоналісти труять 12-річного Максима Ткачука. Розповідається, що юний волинянин просто заспівав пісню "Смуглянка" на міжнародному конкурсі, просто був одягнений в червоноармійську гімнастерку і пілотку. А ще про те, що цькування почав депутат Волинської облради від "Свободи" Олександр Пирожик, звернувши увагу на виступ української дитини на міжнародному конкурсі, присвяченому чомусь "Великої перемоги". І чомусь в Лондоні. Що це було, запитаєте ви. А це вдалий купаж з провокаторів, корисних ідіотів і проукраїнськи налаштованої громадськості, який виготовили в Москві і який зараз виливається винної піною на голови всіх нас.

Навряд чи 12-річний Максим щось робив чи не робив навмисно в догоду "російського світу". Як і його бабуся, яка виховує онука одна в українському райцентрі, навряд чи могла самостійно придбати костюмчик червоноармійця на свою пенсію. Хтось інший проспонсорував саме таку подачу пісенного матеріалу. Хтось знайшов Максима і запропонував поїхати заспівати в Лондон. А відмовитися від такої привабливої пропозиції явно небагатій бабусі, що самостійно виховує талановитого онука, було, швидше за все, не під силу. І з-за природного прагнення вхопитися за рідкісний, а може, і єдиний за всю життя шанс відвідати Лондон, і через нерозуміння, навіщо насправді їх з онуком туди звуть і кому це буде вигідно.

Цікаво, що до розкручування цієї теми долучилися дуже серйозні пропагандистські ресурси. Видання "Страна.иа" приміром, опублікувало коментар бабусі Максима Лариси Володимирівни, яка розповіла, що їм страшно і як у дитини погіршився душевний стан. Про цькування хлопчика пишуть всі російські видання. Зірки російської сцени запускають загальносвітової флешмоб, закликаючи всіх виконувати "Смуглянку" в знак солідарності з українським дитиною.

Що стосується "престижного пісенного конкурсу Stars of the Albion в Лондоні", то тут зовсім цікаво. Його засновницею та директором значиться Євгена Терентьєва - композитор, піаністка, продюсер та інше. Однак на сайті "Вісник палати російськомовних громад Великобританії" ми теж знаходимо якусь Євгену Терентьєву - володарку "Королівської Відзнаки" і "Великої Золотої Медалі ім. Франца Кафки". Зокрема, повідомляється, що вона взяла участь в минулому 9 листопада в британському "Росспівробітництва" музично-літературному спектаклі, присвяченому 100-річчю Жовтневої революції. "Представник буржуазної аристократії, Євгенія Терентьєва виконувала старовинні російські романси, наповнені джерельною чистотою і піднесеністю почуття", - йдеться в замітці. А ще на сайті "Вісника російськомовних" є фото цієї дами, точнісінько схожою на ту Терентьєву, яка красується на сайті конкурсу "Зірки Альбіону". Там величезна кількість вітальних послань співвітчизникам за підписом російських депутатів Держдуми і Сергія Лаврова. Російські офіційні особи бажають британським російськомовним успіхів на службі вітчизні.

Сподіваюся, ні в кого не викликає сумнівів джерело фінансування подібних заходів? Те, що дитини і його бабусю просто використовували, очевидно навіть для тих, хто поширює байку про "страшних націоналістів". Схоже, ми стали свідками запуску чергового сиквела "розп'ятого хлопчика", яким російські пропагандисти та їх підручні намагаються розігнати ненависть до українців. За жінками і дітьми, як і було обіцяно.

Реклама на dsnews.ua

Російська зграя не гребує використовувати в антиукраїнській кампанії дитини, пенсіонерку, пам'ятні дати та скорботні події. Спроба представити Україну країною - пособницей нацистів робиться Росією не перший раз. Згадаймо слова Путіна про те, що росіяни самі виграли війну, без участі українців. Або навмисне бажання п'ятої колони в Україні ходити маршами саме 9 травня. Синхронно з російським великодержавним "победобесием". Росіяни і їхні симпатики абсолютно відкрито критикують постмайданную Україну за те, що вона сумує разом з усім світом 8 травня. Досить просто набрати в пошуку "Безсмертний полк - Україна", і ви побачите, як любителі георгіївських стрічок насміхаються над маками - офіційним символом схиляння перед пам'яттю мільйонів загиблих. Навіщо росіянам необхідно переконати весь світ, що Україна просто-таки "Четвертий рейх у плоті", тому що дає відсіч російської окупації і не визнає "приєднання" Криму.

Офіційний український ідеологічний маятник хитнувся у бік "російського світу" після того, як основною ідеєю оновленої України стала "яка різниця". Телеканали, пов'язані з російськими грошима, повернули в ефіри радянські фільми, російських виконавців, а з ними і імперські смисли про "один народ". Так, приміром, на "112" каналі взялися транслювати "Аншлаг", половина учасників якого є підписантами того самого колективного листа Путіну. Того ганьби, що з'явився навесні 2014 р., в якому російські діячі культури схвалюють окупацію українських земель.

Останнім часом часто доводиться чути про людинолюбство, про примирення, якому заважають то "войовниче меншість", то "жахливі націоналісти". При цьому оповідачі якось забувають, що справжні націоналісти воюють з російським окупантом. Їм ніколи ганятися за дітьми з інтернет і пісенних конкурсах. Добровольці і українські військові регулярно підгодовують стареньких та дітей, які опинилися в нестерпних умовах на сході країни. Недавній випадок обстрілу російськими найманцями машини ВСУ, яка привезла продукти жителям "сірої зони", тому підтвердження. Про це воліють мовчати ті, хто зараз типу стурбований долею маленького Максима. Насправді ці сили розраховують, що як можна більшу кількість українців, обурених голослівними звинуваченнями, изольют гнів на дитину і його бабусю. Вакуум, створений байдужістю, заповнює задушливий сморід "російського світу". У тому числі і в методах, якими намагаються очорнити українців.

    Реклама на dsnews.ua