• USD 28
  • EUR 33.3
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

Реформа СБУ: Комітет порекомендував Раді відправити законопроєкт Зеленського на доопрацювання

Реклама на dsnews.ua

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики рекомендує Верховній Раді повернути на доопрацювання законопроєкт №3196 президента Володимира Зеленського про реформу Служби безпеки України

Про це йдеться в повідомленні інформаційного управління апарату ВР, передає "ДС".

"Народні депутати рекомендували повернути авторам на доопрацювання законопроєкт №3196 щодо вдосконалення організаційно-правових основ діяльності Служби безпеки України", — зазначено в повідомленні.

Глава комітету Микита Потураєв визнав, що СБУ вимагає оновленого законодавства, проте "ми не можемо погодитися з тими нормами, які стосуються українських медіа".

Глава підкомітету з питань інформаційної політики Євгенія Кравчук заявила, що кілька правозахисних організацій у своїх заявах розкритикували деякі положення документа.

Перш за все мова йде про можливість подачі СБУ про скасування ліцензії мовника без судового розгляду; подання до Центральної виборчої комісії про зняття партії з процесу без судового розгляду; нормі, яка суперечить закону про доступ до публічної інформації, і передбачає, що за підписом голови СБУ можна приховати будь-яку інформацію без пояснень.

Як писала "ДС", законопроєкт президента Володимира Зеленського про розпуск Конституційного Суду розглядатимуть у Верховній Раді вже після прийняття парламентом закону про державний бюджет на 2021 рік.

    Реклама на dsnews.ua