• USD 27.6
  • EUR 33.5
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Передвиборчі скандали в ОПЗЖ. Як тріщить зсередини партія Медведчука, Бойка і Рабіновича

"ДС" пропонує увазі читачів огляд головних політичних подій тижня, що відбулися в українських регіонах

З'їзд партії "Опозіційна платформа — За життя"
З'їзд партії "Опозіційна платформа — За життя"
Реклама на dsnews.ua

Увага українців часто сконцентрована виключно на політичні події, скандали і потрясіннях всеукраїнського масштабу, але на місцевому рівні відбувається не менше цікавих знакових подій, гідних згадки.

На цьому тижні в ОПЗЖ різко загострилися протиріччя між двома її частинами, якими керують, відповідно, Віктор Медведчук з Вадимом Рабіновичем і Сергій Льовочкін з Юрієм Бойко.

Одеса

Досить яскравим прикладом внутріпартійної боротьби стала Одеса. У центральному офісі ОПЗЖ довго не могли вирішити, кого ж висунути в мери міста. Так, ще в середині січня цього року Юрій Бойко заявив про те, що проти Труханова піде колишній губернатор Микола Скорик, який представляє групу "газовиків" у парті, але з цим не погодилися у Медведчука, а Рабінович відкрито заявив, що, мовляв, нічого ще не визначено, хоча він, звичайно, поважає Скорика.

Після цього почалося перетягування канату, що тривало до березня, коли на партійній конференції Рабіновича призначили керувати обласною організацією, а Скорика змістили з посади керівника обласного осередку і перевели на посаду голови міської організації. Після цього в місцевих ЗМІ з'явилася інформація, що в мери піде або сам Рабінович, або хтось із його крила в партії — саме таким кандидатом стала депутат від ОПЗЖ Тетяна Плачкова. Її досить активно піарили влітку, "прив'язуючи" до всіх мало-мальськи позитивних кейсів у місті — зокрема, вона встигла прорекламуватися на "допомозі" в підйомі танкера "Делфі". У чому конкретно полягав внесок Плачкової, правда, було не зовсім зрозуміло.

Але в результаті у Медведчука вирішили поступитися Льовочкіну і зробили Рабіновича "хедлайнером обласного списку партії. А Скорик, якого партія висунула в противники Трухановому, все одно не має ніяких шансів у мерських перегонах.

Підкилимні війни в ОПЗЖ і її одеському осередку припали не до вподоби мерам інших міст Одещини, які масово почали висуватися від інших політсил, які не домовляються з п'ятою колоною Кремля. До таких належать, наприклад, мер Рені Ігор Плєхов, який висувається від "За майбутнє", а мер Ізмаїла Андрій Абрамченко вибрав президентську партію.

Реклама на dsnews.ua

Миколаїв

Не відставати від Одеси вирішили в Миколаєві, де теж виник внутрішній конфлікт через висунення кандидата в мери, яких у певний момент виявилося двоє. Тобто міська організація офіційно висунула від ОПЗЖ народного депутата VIII скликання Артема Іллюка, а обласна — сина колишнього мера Миколаєва Владислава Чайку.

Обраний головою Миколаївського міського осередку ОПЗЖ Іллюк, близький до групи Льовочкіна-Бойка, і був абсолютно впевнений у своїх шансах поборотися за крісло мера, поки в місто не приїхав депутат Юрій Загородній, близький до Віктора Медведчука.

Загородній оголосив, що партія висуне на пост миколаївського міського голови Чайку, який нібито відноситься до ОПЗЖ з грудня 2019 р. Разом з тим, судячи з відеозапису його інтерв'ю, яке опублікували в Телеграм-каналі Klymenko Time, ще влітку Чайка планував відвідати з'їзд партії "Слуга народу", а можливо, і піти в мери від неї. Також спілкуючись з журналістами. Владислав Чайка жодного разу не відповів на запитання про його ставлення до ОПЗЖ, а інформацію про намір балотуватися в мери Миколаєва від цієї партії називав чутками. Мало того, він не зміг висловити свою позицію в головному питанні, на якому заробляє очки ОПЗЖ — врегулюванні конфлікту на Донбасі. Ще кілька місяців тому свіжоспечений кандидат від ОПЗЖ заявляв про свою підтримку президента Володимира Зеленського і спікера Дмитра Разумкова, чиїм шуріном він є. Словом, не надто послідовний адепт "партії миру" вийшов з Чайки.

Проте стратегічна рада ОПЗЖ все ж погодила кандидатуру Чайки в мери Миколаєва, а Іллюк, який також претендував на участь у виборах мера, піде в депутати міської ради від цієї політичної сили другим номером у списку.

Запоріжжя

Третій за рахунком внутрішньопартійний скандал, пов'язаний з ОПЗЖ, розгорівся в Запоріжжі. Посприяв новому витку протистояння груп Медведчука і Льовочкіна парламентарій Володимир Кальцев, який керує партосередком у Запорізькій області. Місцеві ЗМІ стверджують, що він нібито одноосібно розставив людей у всьому обласному списку партії. Але справа в тому, що всі списки кандидатів партії були поділені між двома керівними групами 50 на 50, і Кальцев, який представляє групу Льовочкіна, просто не мав повноважень змінювати їх для половини прізвищ, а тим більше формувати список особисто.

У результаті 23 вересня в Запоріжжі приїхали представники від Рабіновича, які затвердили свій список кандидатів. При цьому як пояснити зрив домовленостей уже затверджений Кальцевим "списочникам", в партії не знають — бізнес тисне і вимагає повернути гроші, а місцеві спостерігачі впевнені у швидкому розпаді осередки.

    Реклама на dsnews.ua