• USD 27.6
  • EUR 32.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Резніков розповів, як пройдуть вибори в ОРДЛО

Реклама на dsnews.ua
Місцеві вибори в тимчасово окупованих окремих районах Донецької та Луганської областей будуть позачерговими і будуть проводитися за спеціальним законом

Про це заявив віце-прем'єр-міністр України - перший заступник голови української делегації в ТКГ Олексій Резніков, передає "ДС" з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"Якщо уважно прочитати текст Комплексу заходів по виконанню Мінських угод, то там сказано, що в якості політичного врегулювання пройдуть вибори в окремих районах Донецької і Луганської областей, і вони будуть регулюватися окремим прийнятим законом. Йде прив'язка закону про вибори до закону про особливості місцевого самоврядування (в ОРДЛО. - ред.). Якщо ми повернемося до закону, який ще іноді називають законом про "особливий статус", прийнятого минулого каденцією Верховної Ради і продовженим до 31 грудня нинішнім скликанням, то в ньому, в тому числі, є посилання на необхідність прийняття закону про особливості виборів там (в ОРДЛО. - ред.)", - пояснив він.

Резніков зазначив, що, природно, Верховна Рада сьогодні має говорити тільки про місцевих виборах на підконтрольній території України, а вибори в Криму і на окупованому Донбасі після їх деокупації будуть проходити за окремим законом, тому це абсолютно не пов'язані речі.

"У разі проведення чергових виборів на виборчу кампанію відводиться 90 днів. А на позачергових виборах, а саме про них буде йти мова, оскільки чергові місцеві вибори були в 2015 році, але вони не відбулися на території ОРДЛО, кампанія триває 60 днів. Тобто коли буде прийнятий Верховною Радою закон про позачергові вибори в ОРДЛО, це буде спеціальний закон", - зазначив він.

Резніков підкреслив, що українська влада хотіла б, щоб місцеві вибори наприкінці жовтня пройшли по всій території країни, але це відбудеться тільки після того, як будуть вирішені питання безпеки, про яких йде мова в Мінських угодах.

"В даному випадку це: виведення іноземних військ, роззброєння, демобілізація всіх незаконних військових і не військових збройних формувань, встановлення контролю з боку уряду України над українсько-російським кордоном, можливість проведення моніторингової місії з боку БДІПЛ ОБСЄ, дотримання Копенгагенського стандарту проведення виборів і законів України", - нагадав він.

Нагадаємо, 9 липня комітет Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування та містобудування рекомендував парламенту прийняти постанову №3809 "Про призначення чергових місцевих виборів у 2020 році (25 жовтня 2020 м)".

Згідно з текстом постанови, вибори в окупованому Криму і ОРДЛО призначатися і проводитися не будуть, і стануть можливими тільки після виведення всіх незаконних збройних формувань, керованих, контрольованих і фінансуються Російською Федерацією, російських окупаційних військ, їх військової техніки з території України, відновлення повного контролю України над державним кордоном країни, роззброєння всіх незаконних збройних формувань і найманців, відновлення конституційного ладу і правопорядку на тимчасово окупованих територіях України.

У зв'язку з неможливістю забезпечення представництва спільних інтересів територіальних громад сіл, селищ і міст Донецької і Луганської областей, вибори депутатів Донецької та Луганської обласних рад також не призначаються та не проводяться.

    Реклама на dsnews.ua