• USD 27.7
  • EUR 33.3
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Резніков виступив за перегляд Будапештського меморандуму

Реклама на dsnews.ua

Будапештський меморандум потребує перегляду для того, щоб зупинити агресію з боку глави Кремля Володимира Путіна

Про це віцепрем'єр-міністр України з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков заявив в інтерв'ю виданню Atlantic Counsil, передає "ДС".

За його словами, нездатність Заходу зупинити Путіна щодо України призвела до ескалації гібридних військових дій Росії проти всього західного світу.

"Настав час переглянути Будапештський меморандум 1994 р., щоб покласти край конфронтації і прокласти шлях до сталого світу", - йдеться в повідомленні.

Крім того, він додав, що одна спроба вже була, коли в 2014 р. Великобританія в ООН запропонувала розпочати термінові консультації у форматі Будапешта. Але ця ініціатива не пішла далі. Резніков вважає, що потрібно повторити цю спробу, але для початку консультації повинні проходити без участі Росії.

За словами міністра, Україна бачить принаймні два напрями, які обіцяють значний прогрес у рамках Будапешта. Це включає якісно новий рівень військово-технічної підтримки України, а також допомога в залученні держави-агресора до відповідальності.

За словами Резнікова, в Кабміні підтримують таку ініціативу.

Довідка. Будапештський меморандум було підписано 5 грудня 1994 р. Згідно з документом Україна отримувала гарантії територіальної цілісності в обмін на відмову від ядерної зброї. Меморандум був підписаний лідерами України, США, Росії і Великобританії.

Нагадаємо, раніше він повідомляв, що українська влада чекає допомоги від Великобританії і США, лідери яких у свій час поставили підписи під Будапештським меморандумом.

    Реклама на dsnews.ua