• USD 28.3
  • EUR 33.4
  • GBP 37
Спецпроєкти

Результати засідання ТКГ: обмін полоненими й нові ділянки розведення

Реклама на dsnews.ua

Українська делегація на засіданні Тристоронньої контактної групи по ситуації на Донбасі узгодила 20 ділянок розмінування, чотири нових ділянки розведення сил й засобів, а також домовилася про обмін полоненими

Про це у ніч на 20 серпня повідомила пресслужба Офісу президента, інформує "ДС".

Засідання відбулося в форматі відеоконференції.

"У безпековій групі були досягнуті домовленості щодо 20 ділянок розмінування в межах оновленого плану, передбаченого комюніке Паризького саміту "Нормандської четвірки" від 9 грудня 2019 року", – йдеться у повідомленні.

Також українські представники підтримали розробку рамкового рішення ТКГ щодо протимінної діяльності, що допоможе оптимізувати подальшу роботу.

Українська делегація також підтримала пропозиції щодо чотирьох нових ділянок розведення сил. "У межах гуманітарної робочої групи було досягнуто прогресу в питаннях взаємного звільнення утримуваних осіб. Українська сторона вкотре наголосила на виконанні всіх домовленостей щодо підтвердження списків для взаємного звільнення утримуваних осіб та підтвердила інформацію щодо осіб, яку запитували учасники консультацій. Україна очікує дзеркальних і симетричних дій від іншої сторони", – зауважили в ОП.

Під час обговорення підсумків роботи економічної групи йшлося про те, що українське підприємство з водозабезпечення продовжуватиме здійснювати на постійній основі постачання питної води українському населенню, що мешкає в ОРДЛО.

"Українська сторона під час роботи групи з політичних питань наголосила на необхідності виконання "нормандських" домовленостей, зокрема продовження роботи над законодавством з метою імплементації "формули Штайнмайєра", — повідомили в ОП.

Голова української делегації Леонід Кравчук проінформував учасників ТКГ про направлення в рамках підготовки до місцевих виборів звернення до Верховної Ради з пропозицією розглянути питання щодо відповідності постанови "Про призначення чергових місцевих виборів у 2020 році" Закону України "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей", а також Комплексу заходів з виконання Мінських угод. Останній був підтриманий резолюцією Ради Безпеки ООН.

    Реклама на dsnews.ua