• USD 28.4
  • EUR 33.7
  • GBP 37.8
Спецпроєкти

Рішення КСУ: у Зеленського знають винних і вже знайшли позитив

Реклама на dsnews.ua

До прийняття Конституційним судом рішення щодо електронного декларування та обмеження повноважень Нацагентства з питань запобігання корупції, причетні політичні сили, яким вигідна дестабілізація України

Про це заявив радник глави Офісу президента Михайло Подоляк, передає "ДС" з посиланням на "РБК-Україна".

У той же час Подоляк відмовився розголошувати імена причетних до скандальних рішень КСУ.

"Ми прекрасно розуміємо, хто за цим стоїть. Ми знаємо всі політичні групи, які так чи інакше до цього причетні. Але криза тільки почалася і озвучувати одразу імена конкретних інтересантів, в тому числі корпоративних, в принципі недоцільно. Тому що зараз питання йде про врегулювання цієї кризи в діалоговому форматі", — зазначив радник глави ОП.

Він вважає, що подібні рішення КСУ будуть "бити по основам державності" і провокувати акції протесту.

"Шляхом того, що будуть прийматися такі рішення, які будуть, мʼяко кажучи, бити по основам державності. Будуть провокувати знову вулицю, дозволять налякати тих же депутатів, які будуть вважати, що держава провалюється з точки зору ефективності та жорсткості управління. Почнуться хитання і все це дозволить переглянути якісь фундаментальні основи політичного договору, за якими ми зараз живемо", — пояснив Подоляк.

Крім того, на думку Подоляка, ця криза має і позитивний бік, адже тепер президент зможе посилити реагування на подібні ситуації.

Як повідомляла "ДС", 27 жовтня КСУ визнав неконституційним положення про кримінальну відповідальність за недостовірне декларування, а також забрав частину контролюючих функцій у Нацагентства з питань запобігання корупції. Зокрема, скасовано право НАЗК вести моніторинг доходів і витрат суддів.

НАЗК 28 жовтня відповідно до рішення КСУ закрило доступ до реєстру електронних декларацій.

Європейський Союз направив лист до Верховної Ради і Офісу президента, в якому йдеться про занепокоєння і стурбованість щодо рішення КСУ. Посли країн "Великої сімки" також стурбовані зусиллями скасувати антикорупційні реформи.

    Реклама на dsnews.ua