• USD 28.1
  • EUR 33.8
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

РНБО попередила про високу кіберзагрозу через потужну атаку в США

Реклама на dsnews.ua

Національний координаційний центр кібербезпеки при РНБО інформує про високий рівень кіберзагрози в Україні через масштабну кібератаку на державні установи США

Про це сьогодні повідомила пресслужба Ради національної безпеки і обороні України, інформує "ДС"

Як зазначається, через кібератаки постраждали майже всі державні установи США. Злам відбувся через сервер оновлень системи управління продуктами SolarWinds Orion Platform (її версії 2019.4 — 2020.2.1 HF1). Атаку пов’язують з діяльністю хакерської групи APT29 або Cozy Bear, яку почасти звинувачують у зв’язках зі службою зовнішньої розвідки РФ.

Згідно з інформацією, яку нині має НКЦК, атака дуже схожа з атакою Ransom: Win32/Petya, що мала місце в Україні у 2017 році.

"Враховуючи те, що продукти SolarWinds не є розповсюдженими у використанні державними органами в Україні, ризики для ураження державних українських систем не є критичними. Однак висока активність хакерських угруповань, які пов’язують з російськими спецслужбами, загрожує тим суб’єктів господарювання, які використовують цей продукт, відтак і в Україні, яка перебуває з Російською Федерацією у стані гібридної війни", — заявили в РНБО.

Суб’єктам господарювання, які використовують цей продукт, рекомендовано перевірити свої мережі на наявність показників компрометації. Інформацію про те, як виявити загрозу у продуктах SolarWinds Orion, можна завантажити за посиланням.

Нагадаємо, 10 грудня сталася потужна кібератака на сервер Європейського агентства лікарських засобів (EMA).

    Реклама на dsnews.ua