• USD 28
  • EUR 33.2
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Росія продовжить роздавати паспорти жителям ОРДЛО: у Путіна послалися на "Мінськ"

Реклама на dsnews.ua

Росія продовжить роздачу своїх паспортів жителям окупованого Донбасу, незважаючи на вимоги України припинити цей процес

Про це заявив прессекретар президента Росії Дмитро Пєсков, передає "ДС" з посиланням на РИА Новости.

Він розкритикував вимогу України відкликати указ президента Росії Володимира Путіна щодо спрощеного надання російського громадянства жителям Донбасу.

"Що значить, Росія повинна? А хіба Україна не повинна піклуватися про своїх громадян? Якщо Україна вважає людей, які проживають на південному сході України своїми громадянами, хіба вона не повинна про них піклуватися, хіба Україна не повинна забезпечувати соціальні потреби цих громадян?", — заявив Пєсков.

Він підкреслив, що Росія завжди буде нібито захищати інтереси етнічних росіян, де б вони не проживали. У той же час позиція Києва зрозуміла.

"Але вона докорінно розходиться із зобов'язаннями України, які зафіксовані підписом президента України в Мінському комплексі заходів. У Мінському комплексі не вказано, там немає такого положення (про припинення видачі російських паспортів, — "ДС")", — додав Пєсков.

Нагадаємо, раніше українська делегація в Тристоронній контактній групі представила п'ять головних пунктів "плану дій по Донбасу". Відповідні пропозиції українська делегація надала в ОБСЄ і російської делегації.

Один з його пунктів передбачає скасування владою Російської Федерації ряду рішень і документів, які є прямим втручанням в життя ОРДЛО, наприклад, про спрощений порядок надання жителям цих територій російського громадянства.

    Реклама на dsnews.ua