• USD 26.3
  • EUR 30.4
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

Росія зірвала роботу гуманітарної підгрупи у ТКГ, — Гармаш

Російська сторона зірвала роботу гуманітарної підгрупи у Тристоронній контактній групі з мирного врегулювання ситуації на сході України

Сергій Гармаш
Сергій Гармаш
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомлення представника української делегації Сергія Гармаша в Facebook, передає "ДС".

Він назвав дії Москви і підконтрольних їй бойовиків "цілеспрямованими" через спалах коронавірусу та закриття КПВВ.

"Ну й новини з гуманітарної робочої групи. Її роботу знову зірвала своєю появою терористка Майя Пирогова. Це не можна назвати інакше, як спрямований зрив Росією переговорів у гуманітарному треці на тлі закриття КПВВ на Донбасі і гуманітарної катастрофи, викликаною спровокованим Москвою спалахом смертності від COVID-19", – написав Гармаш.

Також Гармаш зауважив, що під час сьогоднішнього засідання підгрупи з політичних питань Україна безрезультатно намагалась отримати від РФ відповідь на питання щодо визначення терміну "Мінські угоди".

За його словами, українська делегація понад рік не може отримати від Кремля письмові пропозиції для розроблення Плану дій у повній відповідності з "Мінськом".

"А все тому, що у першому і головному мінському документі – протоколі від вересня 2014 року, є "двостороннє припинення вогню", але немає ОРДЛО. Тобто, двостороннє – значить між Україною та Росією. Москві дуже хочеться забути цей документ. Звідси весь цей цирк з відсутністю відповідей на, здавалося б, елементарні питання", – пояснив Гармаш.

Нагадаємо, раніше українська делегація в Тристоронній контактній групі по Донбасу підтримала можливість повернення до очного формату зустрічей, але не в Мінську.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua