• USD 28.1
  • EUR 34
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Росія зрештою піде з Криму, – Кулеба

Реклама на dsnews.ua

Росія зрештою рано чи пізно звільнить окупований нею Крим

Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в інтерв’ю турецькій агенції Anadolu, передає "ДС".

За його словами, Росія систематично пригнічує меншини та будь-які групи, не згодні з російською окупацією Криму."Росія зросійщує Крим. Меджліс кримських татар – представницький орган – заборонений. Навчатися українською мовою мають змогу лише 0,2% школярів Криму. Все це явне порушення міжнародного гуманітарного права", – зазначив він.

"Я абсолютно впевнений, що Росія зрештою піде з Криму, що Україна поверне свій суверенітет, кримські татари повернуться на півострів і будуть насолоджуватися життям на своїй рідній землі", – додав Кулеба.

Нагадаємо, глава МЗС України Дмитро Кулеба планує, що міжнародний саміт Платформи з деокупації Криму відбудеться в Києві в травні 2021 року.

Президент Володимир Зеленський заявив про створення Кримської платформи, метою якої є повернення до міжнародного порядку денного питання окупованого Росією Криму.

Створення Кримської платформи вже підтримали ЄвросоюзТуреччинаЛитва та Естонія.

Крім того, за словами заступника міністра закородонних справ Еміне Джапарової, країну-окупанта – Росію також запросять до участі в переговорах у рамках платформи. Зараз українські дипломати шукають відповідну форму запрошення.

    Реклама на dsnews.ua