• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Російський центр науки і культури змінив "громадянство" Тараса Шевченка

МЗС України прокоментувало діяльність Російського центру науки і культури в Києві та відреагувало на організований ними захід "Підбиття підсумків Міжнародного творчого конкурсу сучасних поетів в день пам’яті російсько-українського поета Тараса Шевченка"

Реклама на dsnews.ua

Українське міністерство заперечує будь-які російські наративи стосовно Т.Г.Шевченка, інформує "ДС".

"У зв’язку із маніпулятивними та зухвалими зазіханнями країни-агресора на історико-культурну і філософську спадщину Т.Г.Шевченка, наголошуємо, що національна самоідентифікація Кобзаря – непримиренного борця за національне і духовне відродження України, визволення нашої Батьківщини з-під гніту Росії – не може викликати жодних сумнівів. МЗС заперечує будь-які російські наративи стосовно Т.Г.Шевченка", — йдеться у заяві, яку відомства, яку цитує Радіо Свобода.

У МЗС додали, що Російський центр науки і культури в Києві – це єдина в Україні державна установа Росії з функціями культурного представництва. Згідно з угодою між Кабміном та урядом Росії від 1998 року, в Москві функціонує Національний культурний центр України.

РНБО на запит журналістів відповіло, що розгляне питання припинення роботи Російського центру в Києві, якщо надійде подання від "президента або іншого суб’єкта законодавчої ініціативи".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua