• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

Росія рік готувала світ до атаки на українські катери і буксир

Реклама на dsnews.ua
Кремль більше року тому ініціював кампанію дезінформації щодо України з метою пом'якшення громадської думки

Про це заявив єврокомісар з питань безпеки Джуліан Кінг, передає "ДС" з посиланням на The Guardian.

За його словами, Росія проклала шлях до свого рішення про атаку українських кораблів через поширення "фейкових новин".

Помилкові заяви звинувачували Україну в зараженні моря холеру і в тому, що її спецслужби намагалися перевезти ядерну бомбу в окупований Криму, сказав Кінг.

Він зазначив, що підрозділ East StratCom Європейської комісії, відповідальна за висвітлення дезінформації, виявило складну мережу розповсюдження брехні, витікаючу з російських джерел.

"Якщо ви думаєте, що інцидент виник нізвідки, ви помиляєтеся", - сказав Кінг в Брюсселі. "Дезінформаційна кампанія почалася набагато раніше, більше року тому, коли російські ЗМІ почали наполягати на тому, що влада Києва проводять днопоглиблювальні роботи в Азовському морі в рамках підготовки до входження туди флоту НАТО", - нагадав він.

"Потім влітку з'явилися твердження, що Україна заразила море холеру", - додав єврокомісар. "Це продовжилося у вересні інсинуаціями в російських ЗМІ, які прогнозували "інспіровані Заходом провокації" в Азовському морі і повідомляли, що США "планують сутички між українськими і російськими морськими силами в Чорному морі з 1990-х років", - розповів він.

Кінг підкреслив, що жодне з цих повідомлень не було правдою. Твердження щодо американських планів на Азовське море "заснований на відеогрі, яку нібито бачив колишній російський солдат 15 років тому".

"Але після цієї теорії змови були доведені до крайності - російські ЗМІ повідомили, що британські та українські спецслужби намагалися перевезти ядерну бомбу до нового мосту в окупований Крим, щоб підірвати його, але цьому завадили сили спеціального призначення, надіслані Москвою".

"Якщо ви шукаєте що-небудь, пов'язане з ЄС в Google, контент з російських пропагандистських центрів, таких як RT або Sputnik, завжди в перших кількох результати", - додав Кінг.

Нагадаємо, в неділю, 25 листопада, прикордонний корабель Російської Федерації (РФ) протаранив буксир Військово-морських сил (ВМС) України, який здійснював плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполь. РФ була заздалегідь проінформована про перехід українських кораблів, уточнила українська сторона.

Крім того, командування Військово-морських сил ЗС України незабаром підтвердило закриття російською стороною Керченської протоки і повідомило про перекидання в район інциденту ударних вертольотів ЗС РФ. Також стало відомо, що Росія посадила на мілину танкер, заблокувавши тим самим прохід через аннексированный нею Керченську протоку.

У свою чергу у ФСБ РФ стверджують, що українські військові кораблі нібито "неправомірно зайшли в тимчасово закриту акваторію територіального моря РФ" і продовжили рух до Керченської протоки. Нагадаємо, 26 листопада Верховна Рада у відповідь на збройну агресію Росії в районі Керченської протоки і захоплення українських суден та їх екіпажів підтримала президентський законопроект про введення військового положення у 10 областях на 30 діб. Воєнний стан було введено з 26 листопада.

Всі захоплені прикордонниками ФСБ РФ українські моряки були заарештовані на два місяці, до 25 січня 2019 року.

    Реклама на dsnews.ua