• USD 27.8
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Росія може розпочати нову світову війну протягом шести років, - РНБО

Реклама на dsnews.ua
Керівник Служби з питань інформаційної безпеки Ради національної безпеки і оборони Валентин Петров заявив, що Росія готується до третьої світової війни

Росія готується до світової війни, яку може почати в найближчі 6 років, повідомляє "ДС" з посиланням на УНІАН.

Серед ключових проблем, перед якими стоїть Україна, керівник Служби з питань інформаційної безпеки Апарату РНБО назвав, зокрема, незадовільні темпи економічного розвитку, зношеність інфраструктури, демографічна криза та зменшення частки України у світовому ВВП.

"Світ розвивається набагато швидше, ми повинні робити кроки на випередження - це інформаційні програми, технологічна перебудова, інакше ми залишимося десь на узбіччі", - зазначив Петров.

Аналізуючи ескалацію російської збройної агресії проти України, Петров зазначив, що Україна є не кінцевою метою, а лише елементом підготовки до більш широкого наступу.

"Якщо подивитися на сучасні російські військові ініціативи, можна сказати, що це не тільки підготовка до війни з Україною, це один з елементів більш широкого стратегічного розгортання російської наступальної машини. Вона йде від Північного моря до Сирії. Фактично можна говорити про підготовку до світової війни ", - сказав Петров.

За словами керівника Служби з питань інформаційної безпеки Апарату РНБО, глобальний конфлікт може розвернутися вже в найближчі роки.

"Зараз всі плани переозброєння великих держав, зокрема, РФ, заплановані на 2023-2025 роки. Світ може бути готовим до глобального конфлікту буквально за 6 років, але він може початися і раніше ", - зазначив Петров.

За його словами, в гіпотетичній третьої світової війни "Росія, посилена ресурсами України - це буде зовсім інша Росія". Петров підкреслив, що це поступово усвідомлює не лише українська влада, а й західні еліти, які розуміють, що Україну треба підтримувати. На думку Петрова, наступний рік стане принципово важливим для України, зокрема, у зв'язку з президентськими і парламентськими виборами, які буде намагатися втрутитися агресор.

"Абсолютно ясно, що наш супротивник буде намагатися скористатися цим. "Військова карта" є, розгортаються військові з'єднання на кордоні. Це дійсно страшна сила, і ця сила не тільки для України - в її планах пройти України наскрізь, і, рухаючись далі, через Білорусь вийти на країни Балтії, Польщу ", - сказав керівник Служби з питань інформаційної безпеки Апарату РНБО.

Він зазначив, що росіяни спробують вплинути на ситуацію в Україні напередодні виборів гібридними засобами "через інформаційну та киберкампанію", але сектор безпеки і оборони готовий до цим загрозам. Відповідаючи на питання про наявність у держави планів розвитку новітніх військових технологій, Петров зазначив, що зараз розробляються нові зенітні комплекси, оперативно-тактичні ракети, протикорабельні комплекси".

При цьому, за словами Петрова, змінюється якість Збройних сил, є ключовим перевагою перед російським агресором. Він підкреслив, що, незважаючи на ескалацію гібридної агресії РФ і внутрішні проблеми, Україна стає все сильніше і готова до нових викликів.

"Поступово ми перетворюємося в зовсім іншу силу. Крок за кроком ми стаємо сильнішими ", - підсумував він.

    Реклама на dsnews.ua