• USD 27.9
  • EUR 34.1
  • GBP 39.5
Спецпроєкти

Росія може влаштувати в Україні хімічну атаку, - доповідь аналітичного центру

Реклама на dsnews.ua
Росія готується до хімічної атаки в Україні з метою посіяти масову істерію

Про це передає "ДС"з посиланням на Радіо Свобода.

У щотижневої аналітичної доповідної "Russia in Review" вашингтонський Центр вивчення війни (Institute for the Study of War) прогнозує військову ескалацію Росії проти України. Автори відзначають: Москва вже створює всі необхідні для цього передумови. У тому числі є привід припускати, що Росія готується до хімічної атаки проти України, щоб викликати масову істерію. Причин декілька: в тому числі і перешкоджання надання автокефалії української церкви. Причому відсутність вагомої відповіді з боку НАТО лише "заохочує" російського президента Володимира Путіна на наступальні дії, переконані аналітики.

Москва поки створює необхідні передумови для ескалації конфлікту з Україною, а саме - для відкритого вторгнення, йдеться в новій доповіді Центру вивчення війни. Серед іншого, Кремль поширює фальшиві наративи про те, що Україна і Захід готують неминучі атаки на Сході України, в тому числі і хімічні.

Таким чином Росія може сфабрикувати докази хімічної атаки - або ж може її здійснити для сіяння хаосу і виправдання відкритого військового залучення російських збройних сил, а також створити умови для подальшого наступу, відзначають аналітики.

    Реклама на dsnews.ua